עיתונאית מבחריין לערוץ 7: ישראל הייתה "שטן" ועכשיו היא ידידה

העיתונאית אחאדיה אחמד אל-סעיד מבחריין מתקשה להסתיר את התרגשותה מהסכם השלום עם ישראל ומקווה לחגוג את חנוכה בתל אביב.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

העיתונאית אחאדיה אחמד אל-סעיד מבחריין, יו"ר איגוד העיתונות במדינה, מספרת לערוץ 7 על התחושות בארצה בעקבות חתימת ההסכם עם ישראל.

"האנשים בארצי נרגשים ואני רואה זאת דרך עמיתי למקצוע שהיו מאוד מעורבים בסיקור הגעת המשלחת הישראלית לבחריין. הם היו מאוד להוטים לדווח על זה".

לדבריה, "שיח השנאה נגד ישראל לפני ההסכם היה עצוב מאוד ואני חושבת שהתקשורת מילאה בדימוי של תפקיד מרכזי. הדברים השתנו ולדעתי זה לא קרה בן לילה. זה היה תהליך שלקח שנים ארוכות והבשיל עם ההסכם".

"יש אנשים שיש להם עדיין את התחושות הרעות נגד ישראל, שנתפסה בעבר כ'שטן' והיום הופכת לידידה. זו הסיבה שאנחנו צריכים לשתף פעולה כעיתונאים, כדי להסיר את התחושות הקשות שקיימות גם בצד שלנו וגם בצד הישראלי", היא מוסיפה.

"כשהיינו ילדים ישראל פשוט תוארה כ'שטן'. היא אפילו לא היתה נושא לדיון כי אזכור שמה היא חטא. ככל שהתבגרנו הבנו שאנחנו יכולים לחשוב בעצמנו".

אל-סעיד מספרת כי היא מצפה לביקור ראשון בישראל. "אני בת 47 וגדלתי במדינה בה כניסה לישראל היתה אסורה מכל וכל. אני מאוד רוצה לעשות זאת ומאמינה מאוד בהיכרות אישית. יש לי היום הזדמנויות לשבת עם אנשים לארוחת שבת לחגוג איתם חגים. הלוואי שהייתי יכולה לחגוג את חנוכה בחודש הבא בתל אביב".

לשאלה מה מחכה לישראלים שירצו להגיע לבחריין היא עונה, "אנחנו מחכים למשלחות הישראליות שיבואו למדינה. אני אשמח לפגוש את המשלחות, בין אם מדובר בעיתונאים ובין אם בסתם אנשים".

במהלך הראיון ניכרת בה ההתרגשות. "כעיתונאים אסור לנו להביע רגשות, אבל עולות לי דמעות של אושר מההסכם הזה. כשראיתי את שר החוץ שלנו חותם עליו הרגשתי שלווה. אלו רגעים היסטוריים".