לימודי פסיכומטרי - עצמאית או בקורס?

כשאדם מחליט להצטרף לאקדמיה, המכשול הראשון שיהיה עליו לעבור הוא לימודי פסיכומטרי בכדי להתקבל למסלול המבוקש במוסד אקדמאי נחשב.

תוכן שיווקי , ט' בחשון תשפ"א

לימודי פסיכומטרי - עצמאית או בקורס?-ערוץ 7
פסיכומטרי
צילום: PIXABAY

כידוע לכל, הבחינה הפסיכומטרית אינה פשוטה כלל ולעתים תשמעו על אנשים שניסו לעבור אותה שוב ושוב בכדי להצליח להגיע למספר האחד והיחיד שיצליח להכניס אותם למסלול שיקח אותם בדרך לקריירת החלומות שלהם.

מה עדיף – לימודי פסיכומטרי בקורס או באופן עצמאי?

אין ספק שהשאלה האם לימודי פסיכומטרי צריכים להתבצע באופן עצמאי או בקורס מטרידה את מוחו של כל אדם המעוניין להצטרף לאקדמיה. חשוב להבין שלכל אחד מאיתנו יש צרכים ודרישות שונות, יכולות למידה אחרות וההעדפה אחרת; הלימודים לבד מאפשרים ללמוד מתי שרק תרצו, ולסדר לעצמכם את הלו"ז. המשמעות היא שעליכם להיות מספיק אחראיים על מנת להשאיר זמן ללימודים ואיכשהו להצליח לחזק את הנקודות החלשות יותר שאולי תיתקלו בהן במהלך הלימודים. מצד שני, ללימודים בקורס יש כמה יתרונות משלהם:

הכל כלול – למידה עצמאית משמעותה מורים פרטיים, שעות של מחקר בנוגע לספרים הטובים ביותר ללמידה לבד ועוד. כשאתם מחליטים להירשם לקורס אתם בעצם משלמים אך ורק על הקורס הכולל בתוכו את הליווי המקצועי של המדריכים, את הספרים הטובים ביותר, הרצאות מוקלטות, גישה לאפליקציה דרכה תוכלו ללמוד מכל מקום ובכל שעה, על תרגולים, מבחנים לדוגמא ויחס אישי לכל אורך הקורס.

לו"ז מסודר – קורס פסיכומטרי מתקיים בלימודי בוקר או ערב על פי ההעדפה האישית שלכם. ברגע שנרשמים לקורס, כבר נוצר לו"ז מסודר כך שאתם יודעים שבימים מסוימים אתם חייבים להגיע לכיתה בשעות מסוימות. בהתאם לכך, תוכלו להתארגן בהתאם כך שתצליחו לתרגל ולחזק את הידע שלכם גם בבית.

סביבה לימודית – עוד יתרון של לימודי פסיכומטרי בקורס הוא הסביבה הלימודית שנוצרת באופן מידי. כשיושבים ולומדים לבד קל מאוד להישאב לפלאפון, לטלוויזיה ולשאר הסחות הדעת. כאן, אתם מוקפים באנשים שנמצאים בדיוק על אותה סירה כמוכם, חולמים על תואר ראשון במוסד לימודי יוקרתי ובעיקר, לסיים עם המבחן הזה אחת ולתמיד. כך תוכלו ללמוד יחדיו, לחזק אחד את השני ברגעים הקשים ולסייע לתלמידים המתקשים בנקודות מסוימות, לפתור תרגילים ולשתף זה את זה בתהליך שאתם עוברים עם עצמכם.

פעם אחת ולתמיד

אין דבר מרגיז יותר מלגלות שאתם צריכים לעבור את כל הסיוט הזה פעם נוספת, בכדי לקבל את הציון שאתם צריכים על מנת להתקבל למסלול הנחשק. מסיבה זו, אם כבר הצטרפתם לקורס לימודי פסיכומטרי מתקדם ההמלצה היא לעשות את זה כמו שצריך, פעם אחת ולתמיד – וזהו. השקיעו בלימודים, ארגנו את המשמרות שלכם בעבודה בהתאם, וכמובן אל תשכחו גם להשאיר מעט זמן איכות למשפחה והחברים, כדי לנקות קצת את הראש. שיהיה בהצלחה!