זמרי ישראל מחדשים קלאסיקות - צד ב'

חודשיים אחרי שיצא החלק הראשון, משחרר הפרויקט המוזיקלי 'צו השעה' עוד מגוון קאברים חדשים ומפתיעים

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

צו השעה
צו השעה
יח"צ (יעל יקבי, עמרי כהן)

בחגיגות החמישים והשישים של מדינת ישראל נחנכו גם שני אלבומי 'עבודה עברית', פרויקטים שאיגדו את מיטב זמרי ישראל לחגוג ולחדש קלאסיקות ישנות, חידושים שחלקם הפכו לקאלסיקות בעצמם דוגמת עוד חוזר הניגון בביצוע של ברי סחרוף (במקור חווה אלברשטיין) ו'אדם צובר זכרונות בביצוע של אברהם טל (במקור דורית ראובני).

בנסיבות הרבה פחות חגיגיות, נחנך ממש לא מזמן פרויקט דומה בשם 'צו השעה' תחת הסלוגן "שומרים על הפסקול הישראלי". אם מטרת פרויקט 'עבודה עברית' היה לחגוג את חייו של עולם התרבות הישראלי, הרי שמטרת 'צו השעה' הוא להזרים לאותו עולם גוסס מעט חמצן.

הקונספט היה פשוט וכלל שניים במחיר אחד: גם להעביר לאמנים כסף, ובמילה אמנים הכוונה לא רק לזמרים אלא גם מפיקים, נגנים, אנשי הגברה וכו, וגם לשמר ולחדש שירים מפעם. החל משירים עצובים ונוגים דוגמת 'תוכי יוסי' ועד שירי ילדים כמו 'מקהלה עליזה'.

החלק הראשון של הפרויקט הושק לקראת ראש השנה וצבר יותר מחמש וחצי מיליון האזנות
בשירותי הסטרימינג השונים, וממש הבוקר שוחרר החלק השני. צד ב, כפי שקראו לו היוצר, זכר לתקליטים הישנים.

השירים החדשים ששוחררו הבוקר כוללים רשימה מכובדת של זמרים ידועים, הנה רק טעימה קטנה מהשמות: רבקה מיכאלי, ישי לוי, התקווה 6, רבקה זהר, יסמין מועלם וטונה, מיכה שטרית, ריקי גל, עדן חסון, עמיר בניון ועוד...

בין השירים המדוברים מהחלק הראשון היו 'תוכי יוסי' בביצוע שולי רנד ו'את חירותי' בביצוע ברי סחרוף. איזה שירים יצליחו וישארו איתנ מהחלק הזה ואילו יעברו כעוד אנקדוטה חולפת? את זה נגלה בהמשך.

איך מוצאים? פשוט רושמים ביוטיוב 'צו השעה'.