ניפוץ המיתוסים על שירותי הענן

מה הבאזז וורד הכי חזקה בכל הנוגע אל שירותי מחשוב לעסקים? ענן! הכול מדברים ללא הפסק של היתרונות הענן.

תוכן שיווקי , י' בחשון תשפ"א

ניפוץ המיתוסים על שירותי הענן-ערוץ 7
גיבוי בענן
צילום: CANAVA

זה שינוי ממש גלובלי שמתרחש בכל עסק כמעט, בכל תחום, אבל יש גם כל מיני מיתוסים ממש לא נכונים לגבי שירותי ענן לעסקים. בואו ננפץ אותם אחד אחד

זהו, לא צריך לגבות יותר אם יש ענן

המון בעלי עסקים המשתמשים בשירותי ענן לעסקים מחזיקים באמונה כי גיבוי של חומרים בענן פוטר אותם ואת עובדיהם מכל התעסקות בגיבוי החומרים הארגוניים. אכן יש יתרונות רבים לגיבוי המידע בענן אבל חשוב שתהיו ערניים כי למרות שיש לענן אפשרויות שחזור מתקדמות, אין זה אומר שלא צריך לפקח על חברת השירותים שמעניקה לכם את האחסון.

כדאי גם באופן עצמאי להמשיך ולגבות את המידע הארגוני אחת לכמה חודשים, לכל מקרה שלא יהיה. מיטב הארגונים המובילים בעולם נפלו בדיוק על זה שלא אבטחו וגיבו את המידע שלהם ושילמו על כך מחיר כבד. למה לכם גם לשלם מחירים כאלו? גיבוי מעניק לכם שקט נפשי, עסקי וכלכלי. התנהלות נכונה מתחילה כאן. בגיבוי הזה.

אוטומציה זה לא משהו שמתאים לכל עסק

מהי בעצם אוטומציה? מושג כוללני לכל הטכניקות התוכנות והאפליקציות שמטרתם לשפר את ההתנהלות הארגונית על ידי חיבור לתהליכים טכנולוגיים תוך כדי התאמה אישית לצרכים הספציפיים של העסק. זו יכולה להיות אוטומציה של מהלכי שיווק, זו יכולה להיות אוטומציה של ייצור מוצרים או שירותים וזו כמובן גם יכולה להיות יצירת מהלך ארגוני שכולו מבוסס על תכנון ובקרה אוטומטיים.

יש המון בעלי עסקים שלא רואים באוטומציה חיונית כלל וכלל וחושבים שזו נחלתם רק של עסקים גדולים. אך זה ממש לא נכון. גם בעסק הקטן ביותר, זה תענוג לתפקד מבלי להתעכב על לקוחות שעושים בעיות, או על בקרה של מהלכי שיווק או על תיקון טעויות טיפשיות וגוזלות זמן. האוטומציה הופכת העבודה ליעילה ביותר בכך שפעולות שבין כה חוזרות על עצמן מתבצעות על ידי מחשב.

אבל איך בכלל אומדים את טיבה של חברת אחסון? אין דרך

אז זהו, שבטח שאפשר לבחון את טיבה של חברת פתרונות מחשוב לעסקים המספקת שירותי אחסון. מובן לחלוטין שעייפתם לחלוטין מכל מיני חברות שמציעות כל מיני הטבות אטרקטיביות לכאורה. אתם מוצפים בהצעות כאלה, נכון? וכאילו זה לא מספיק, אז המעבר לענן גם מצריך שינוי של הרגלים והתנהלות ארגונית חדשה. אז איך יודעים איזה חברת אחסון לבחור?

1. בררו היטב מהם תקני האבטחה שפועלים עמם – בדקו אם החברה עומדת בתקני אבטחה מצוינים כמו ISOX, SOX, GDPR או 27001ISO.

2. וודאו שחברת האחסון אכן עומדת בתנאים הרגולטוריים וברמת המקצועיות הנדרשת לתחום העיסוק הזה. הרי פריצה למאגר הנתונים הפיננסי שלכם תעלה לכם ביוקר. אז ממש חשוב מלכתחילה לוודא את התקנות ולוודא שהחברה אכן מומחית ומנוסה בתחום אחסון הענן, מיטיבה להכיר את החוקים והרגולציות ופועלת על פיהם.

קחו בחשבון שלפני כן ההטבות שחברות יכולות להציע לכם, אם אתם לא בודקים את הדברים האלה, זה יכול ממש לסבך את החברה שלכם, את המוניטין שלכם, ועשוי להיות לכם ממש קשה להתאושש ממשבר בגזרה הזאת. בקיצור, בדקו היטב את רמת האבטחה המוצעת לכם על ידי החברה לפני שחותמים.

המאמר נכתב ע"י חברת IT-START המספקת פתרונות מחשוב לעסקים, חברות וארגונים. למידע נוסף ויצירת קשר בקרו באתרנו.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il