רוצח נהג המונית דרק רוט הורשע בקבלת דבר במרמה ועבירות מס במיליוני שקלים

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את ארבל אלוני בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מס בסכום כולל של מיליוני שקלים.

ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

רוצח נהג המונית דרק רוט הורשע בקבלת דבר במרמה ועבירות מס במיליוני שקלים-ערוץ 7
ארבל אלוני
צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את ארבל אלוני, רוצחו של נהג המונית דרק רוט, ושישה נאשמים נוספים בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מס בסכום כולל של מיליוני שקלים.

על פי כתב האישום המתוקן פעלו הנאשמים על מנת להונות אזרחים אשר ביקשו לקבל הלוואות מפאת מצבם הכלכלי.

ארבל אלוני, אשר עמד בראש חברת אפריל, התווה את מדיניות החברה וניהלה, ותחתיו פעלו ביריוקוב, אמיר אלוני ומנשה כמנהלי מחלקות בחברה. באמצעות טלפנים שהעסיקו ביצעו שיחות טלפוניות עם מתלוננים רבים באמצעות טענות כזב, קיבלו במרמה דמי פתיחת תיק. כאשר פנו המתלוננים בדרישה לביטול החיוב ולהשבת התשלום, בניגוד לחוק הגנת הצרכן, הנאשמים לא השיבו למתלוננים את כספם.

באמצעות השיטה קיבלו נאשמים במרמה ובנסיבות מחמירות סכום כולל של כ-2,000,000 ₪. בנוסף, במהלך התקופה הרלוונטית, הנאשמים רכשו מכשירי פלאפון חדשים מאת חלק מהמתלוננים, במחצית משווים, והכניסו הכנסה נוספת החייבת בדיווח לרשויות המס בגובה של כ-3,000,000 ₪.

על פי כתב האישום המתוקן הורשע גם נועם שץ, ששימש כמנהל בחברה, לאור העובדה כי לא דיווח לרשויות המס על הכנסה בסך כולל של 400,000 ₪.

כמו כן, ארבל ואמיר אלוני הורשעו בשיבוש הליכי משפט לאחר שב- 15.05.2019 נשלח מפקח מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, לערוך ביקורת בחברת אפריל. על מנת להסתיר את פעילותה הפלילית של החברה, הורה אמיר אלוני למפקח להגיע למשכנה הישן של החברה, אשר נותר ריק, ושם טען בפני המפקח כי החברה נסגרת, עקב ניהול כלכלי לא נכון.

במסגרת ההסדר העונשים שהוטלו על הנאשמים הינם בהתאם לחלקם בפרשה. ארבל אלוני יישא עונש מאסר בפועל של 28 חודשים ומאסר על תנאי; על הנאשמים הנוספים נגזרו עונשי מאסר בפועל (חלקם יוכלו להמיר לעבודות שירות), קנסות ועונשי מאסר על תנאי.

בפרקליטות מסבירים כי "התביעה הגיעה להסדר בראש ובראשונה, משום שהסדר זה מבטיח פיצוי מאות מתלוננים אשר טרם קיבלו כספם בחזרה, והביעו תמיכה בהסדר, וכן לנוכח קשיים ראייתיים שהתגלו במהלך ניהול התיק; העונשים שהוסכמו בהסדר הטיעון משקפים את חלקו של כל אחד מהנאשמים בפרשה; הודאה ולקיחת אחריות מצד הנאשמים וחיסכון משמעותי בזמן שיפוטי ובזמן הציבורי".