קוקה קולה
אושרה כשרותם של משקאות מיובאים

מחלקת הייבוא של הרבנות הראשית אישרה היום לייבא את המשקאות קוקה קולה זירו, פנטה וספרייט ככשרים, גם אם יובאו בייבוא מקביל.

ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

אושרה כשרותם של משקאות מיובאים-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

מחלקת הייבוא ברבנות הראשית העניקה היום אישור כשרות למוצרים נוספים המיובאים ביבוא מקביל וביניהם למשקאות משקה קוקה קולה זירו, פנטה וספרייט שהחליטה לאשר אותם ככשרים.

ההחלטה התקבלה בהמשך להחלטת מועצת הרבנות הראשית לישראל שהתקבלה על ידי הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף בעניין אישורי כשרות עבור מוצרים מחו"ל בהסתמך על תעודות הכשר שניתנו ע"י גופי השגחה המוכרים ע"י הרבנות הראשית לישראל.

זאת בהתאם לבקשות שהגישו בקשה למח' היבוא בצירוף אישורי כשרות מגופי כשרות המוכרים על ידי הרבנות הראשית.

ההחלטה שעברה במועצת הרבנות הראשית לפני מס חודשים, מאפשרת למעשה למוצרים רבים ממותגים ידועים ומוכרים, המוחזקים ככשרים ומאושרים על ידי גופי הכשרות המוכרים על ידי הרבנות הראשית לקבל את אישור מחלקת הייבוא ברבנות, זאת בתנאי כמובן שיוכח כי מדובר באותו המוצר בדיוק כמו המוצר שיש לו תעודת כשרות והוא עומד בדרישות ההלכה.

ההחלטה שהוביל הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף נושאת בקרבה בשורה גדולה לציבור הרחב לאור הוזלת המוצרים בצורה משמעותית, פתיחת השערים לייבוא מוצרים ושבירת המונופול של החברות הגדולות במשק על מוצרים מסוימים.

מאז אישור ההחלטה ברבנות הראשית ניתן לראות ברשתות השיווק מוצרים כשרים המיובאים מחו"ל במחיר מופחת, היום כאמור ניתנו תעודת כשרות ליבואנים נוספים ולמוצרים נוספים.

ברבנות הראשית מבקשים להבהיר כי המשקאות מאושרים אך ורק אם הם נושאים תווית שמצוין עליה ציון הכשרות כנדרש. כמו כן, בשנה האחרונה נחנכה מערכת דיגיטלית חדשה לשירות היבואנים ברבנות הראשית שמקלה על היבואנים בהגשת בקשות הכשרות למוצרי הייבוא.