באמצעות "זום":
מאות בנות שירות ביום עיון של האגודה להתנדבות

25 גרעינים של האגודה להתנדבות הפועלים ברחבי הארץ נפגשו ליום עיון והכשרה באופן וירטואלי.

ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

מרגש לפגוש את המתנדבות שלנו גם מרחוק
מרגש לפגוש את המתנדבות שלנו גם מרחוק
צילום: האגודה להתנדבות

באגודה להתנדבות ערכו יום עיון והכשרה למתנדבות השירות הלאומי בגרעינים השונים ברחבי בארץ.

מעל 300 צעירות מ-25 גרעיני שירות ברחבי הארץ השתתפו ביום העיון, כאשר כל גרעין נפגש בנפרד לפעילות משותפת בעיר בה הוא פעיל ומתנדב, ובנוסף חלק מהיום התנהל וירטואלית באמצעות זום משותף לכל הגרעינים, שכלל גם תחרות חווייתית ביניהם.

יום העיון עסק בתקופת הקורונה ואתגריה, כשבנות השירות קיבלו כלים ורעיונות עבורן לעבודה בקהילות.

במהלך היום עלה בזום גם מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי ראובן פינסקי שברך את פעילות הגרעינים ואמר כי דווקא בזמן הזה מול הקורונה מוכיחות המתנדבות כי הן הדרך הכי טובה להגיע פרונטלית להמונים ולסייע בהרמת הרוח בקהילות, ואף כינה אותן "הסיירת של השירות הלאומי".

מתנדבות 'גרעיני האגודה להתנדבות', שסוגרות בימים אלו חודשיים של פעילות בקהילות מצאו עצמן פעילות מאוד בימים אלה, ועסקו בסיוע ברשות המקומית ובקהילה למשפחות נזקקות, לקשישים, לנוער בסיכון ועוד. גם בימי הסגר הגרעינים היו פעילים בערים ובהתאם להנחיות סייעו בשטח לתושבים והמשיכו בשגרה של עשייה.

ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות: "מרגש לפגוש את המתנדבות שלנו גם מרחוק ולראות כמה הן חדורות מטרה, מלאות בנתינה וברצון להמשיך לתרום ולסייע לקהילות בהן הן פועלות בעיקר על רקע ימים לא פשוטים אלו. אני בקשר שוטף עם ראשי ערים בהן פועלים גרעינים שלנו ושומע מהם על התרומה המשמעותית של המתנדבות שלנו בשטח לחוסן המקומי. אנחנו מלאי גאווה והשראה מהן".