שוטרים ליד הרכב החשוד
שוטרים ליד הרכב החשוד צילום: יהונתן ולצר/TPS

הצעיר שנעצר בבלפור לאחר שנסע בצורה לא זהירה ורכבו נעצר בחריקת בלמים זוכה היום מחמת היותו אינו אחראי למעשיו ואינו כשיר לדין.

לפי כתב האישום שהוגש נגדו על ידי עו"ד איתי שמואלי מיחידת התביעות מחוז ירושלים נטען כי הצעיר נסע בפסילה, נהג נהיגה פוחזת ברכב כאשר לא ציית לשלושה רמזורים אדומים, פרץ מחסום משטרתי ואף הפריע לשוטרים במילוי תפקידם ואיים על השוטרים ומפגיני השמאל.

עורך דינו איתמר בן גביר טען בבית המשפט כי הצעיר אינו כשיר לעמוד לדין וכי לא מדובר במעשים על רקע פוליטי אלא באדם הזקוק לטיפול נפשי. עוד טען כי הצעיר לא נהג בפסילה וכי לא הפריע לשוטרים וביקש לשלוח את הצעיר להסתכלות. שלשום נתן הפסיכיאטר המחוזי את חוות דעתו לפי הצעיר אינו אחראי למעשיו ואינו כשיר לעמוד לדין.

במסגרת הדיון אתמול שנערך בפני השופט ירון מנטקביץ הסכימה התביעה למחוק את עבירות הנהיגה בפסילה והפרעה לשוטרים לאחר שהוברר כי הצעיר נסע מבלי שהיה פסול נהיגה, אולם מאידך הודתה ההגנה כי הצעיר נהג נהיגה פוחזת ברכב, לא ציית לרמזורים אדומים, עבר עבירת איומים והתנגד למעצרו.

יחד עם זאת, בית המשפט קבע כי לאור הסכמת הצדדים ובשים לב לחוות הדעת הפסיכיאטרית יש לזכות את הנאשם מחמת היותו אינו אחראי למעשיו. הנאשם יקבל טיפול בבית חולים פסיכיאטרי.

"שמח שהשכל הישר גבר וכי כפי שטענתי בתחילת הדרך מרשי אינו אחראי למעשיו. אמנם לצערי המשטרה ביקשה בתחילת הדרך לשוות לאירוע אופי פלילי אולם לאחר שהתעקשתי לשלוח את הצעיר להסתכלות הסתבר כי גם גורמי המקצוע הרפואיים קיבלו עמדתי", אמר.