ישראל ביתנו ביוזמה לשינוי פני הרבנות הראשית

במפלגה יעלו להצבעה הצעת חוק לצירוף ראשי ישיבות הסדר, ראשי מדרשות ורבנים עולים מחו"ל לאסיפה הבוחרת של הרבנות הראשית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

ישראל ביתנו ביוזמה לשינוי פני הרבנות הראשית-ערוץ 7
ח"כ אביגדור ליברמן
צילום: דוברות ישראל ביתנו

מפלגת "ישראל ביתנו" תעלה מחר (רביעי) להצבעה הצעת חוק לשילוב נשים, רבנים מהציונות הדתית וכן ראשי ארגוני יהדות התפוצות באסיפה הבוחרת את הרבנות הראשית.

לקריאת נוסח הצעת החוק

על פי ההצעה יצורפו לגוף הבוחר רבנים המכהנים ביהודה ושומרון, ראשי רשויות מיהודה ושומרון, ראשי ישיבות ההסדר הגדולות, נשים העומדות בראש מדרשות לבנות ועוד, במטרה לבטל את השליטה החרדית המסורתית באסיפה הבוחרת.

נזכיר כי הרבנים הראשיים לישראל המכהנים כיום יסיימו את כהונתם בעוד קצת למעלה משנתיים וחצי, וכחצי שנה לאחר מכן יתקיימו בחירות גם למועצת הרבנות הראשית.

בישראל ביתנו הסבירו, "בשנים האחרונות אנו עדים למגמת החמרה וניתוק בייצוג הציבור הישראלי ברבנות הראשית. הרבנות הראשית בוחרת פעמים רבות למנות רבנים מתוך שיקולים פוליטיים ולא מתוך תפיסת עולם ציונית ואחריות ציבורית רחבה, דבר הפוגע באמון הציבור בה, הנמצא בימים אלו בשפל חסר תקדים".

"המצב האבסורדי בחוק הקיים היום הוא שהאסיפה הבוחרת נבחרת ע"י עצמה ומורכבת מרבנים אנטי ציוניים וכמובן לא זוכה לייצוג נשי ולנציגי הציונות הדתית", ציינו.

עוד טענו בישראל ביתנו כי "יתרה מזאת, בזמן שמפלגת ש"ס מתפארת באמנת כבוד הדדי היא שוכחת לציין שבימים אלה היא מקדמת חוקים המדירים את התפקידים הממשלתיים בעלי השפעה במוסדות הדת בישראל מהחוק לשוויון זכויות האישה".

לדברי ח"כ אביגדור ליברמן, "הצעת החוק שאנחנו נעלה מחר יכולה לשים סוף לתופעה הזו תוך שמירה על הצביון היהודי, ע"י בחירת נציגים ברבנות הראשית המייצגים את קולו של העם כולו ולא רק את השיקולים הפוליטיים של ש"ס ויהדות התורה".