בית"ר י-ם למען ניצולי שואה עריריים

פניה של חברי עמותת סח"י למועדון הכדורגל של בית"ר ירושלים הניבה פרוייקט ייחודי אליו נרתמו כל השותפים העסקיים של המועדון הירושלמי

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

הילדים אורזים היום בבית וגן
הילדים אורזים היום בבית וגן
צילום: דוברות בית"ר ירושלים

ניצולי השואה בירושלים לא לבד. מאז הגיע משה חוגג לבית"ר ירושלים זו הספיקה לאמץ אל ליבה את המשפט "ואהבת לרעך כמוך", משפט אשר יישמו לא פעם בשנתיים האחרונות בשטח, עם מעשים ובלי להתנצל או להתבייש על כך.

במועדון הכדורגל מהבירה כל כך מאמינים במשמעות הפסוק כשהצליחו להדביק את כל הסובבים וכל השותפים העסקיים והאוהדים, בעשיה לשם כך ובהירתמות לעזרה לאחר.

אחרי שלל פרוייקטים התנדבותיים וחינוכיים, היום (שלישי) הלכו בבית"ר צעד אחד קדימה בכל הקשור לעזרה לאחר ובקשר עם הקהילה כאשר הרימו פרוייקט גדול למענם של ניצולי שואה עריריים בעיר.

הכל החל כאשר במהלך הסגר האחרון פנו אל המועדון הירושלמי, חברי עמותת סח"י, סיירת חסד ייחודית, תכנית שהוקמה בשנת 2009 ונחשבת כיום לתוכנית המובילה ביותר בהעצמת בני נוער בסיכון. אנשי העמותה משתפים פעולה עם הקבוצה מהבירה כבר מספר שנים, כשהפעם ביקשו את עזרת הקבוצה בהכנת מארזים מלאים במוצרי חורף לקשישים שנותרו לבד בביתם, בלי ביקורים ובלי שום תמיכה.

אנשי המועדון פנו מיד לשותפים העיסקיים של המועדון, בבקשת תרומה למענם, ועל מנת לעזור בתקופה מאתגרת זו, כאשר החורף בפתח ומגיפת הקורונה מאיימת על כל אחד ואחד מהם.

היום בשעות הבוקר הגיעו אל מתחם בית וגן עשרה נערים מעמותת סח"י, לארוז עבור הקשישים את המארזים שיעלו להם חיוך על הפנים. כל אחד מהמתנדבים הייחודיים עזר בסחיבת הציוד, במספור ובהכנת הערכות שכוללות שמיכה מפנקת, כובע צמר, כפפות, בקבוק חם עבור החורף, ועוד מוצרים שנועדו לחמם את הלב כמו עציץ נענע, חבילת סוכריות, בובת דובי, עוגה ומנות חמות.

מיד לאחר האריזות, אנשי סח"י עברו בבית הקשישים וחילקו את הערכות על מנת לתת להם חיוך ואור.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il