ארגון צהר מברך את הרבנות הראשית

ארגון צהר מברך את החלטת הרבנות הראשית לישראל לתת אישור כשרות למוצרים ביבוא מקביל כגון: קוקה קולה זירו, פנטה וספרייט.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

ארגון צהר מברך את הרבנות הראשית-ערוץ 7
כשרות צהר
צילום: קובי ריכטר/TPS

בכשרות צהר ברכו על החלטת מחלקת הייבוא של הרבנות הראשית לאשר לייבא תוך מתן אישור כשרות למוצרים נוספים המיובאים ביבוא מקביל.

כזכור, מחלקת הייבוא ברבנות הראשית העניקה היום (שלישי) אישור כשרות למוצרים נוספים המיובאים ביבוא מקביל וביניהם משקה קוקה קולה זירו, פנטה וספרייט שהחליטה לאשר אותם כשרים.

"אנחנו מאמינים שהרבנות צריכה להיות הגוף המנחה של נהלי הכשרות ולאפשר לאחרים לבצע את ההשגחה בשטח", אמר מנכ"ל כשרות צהר, יהודה זיידרמן.

לדבריו, "פתיחת השוק למתן שירותי השגחה יביאו לייעול המערכת, לשיפור בשירות ולהתפתחות מקצועית. אנו תקווה שהצעד האמיץ של הרבנות היום יבוא לידי ביטוי גם בתוך הארץ".

כפי שפורסם, ההחלטה התקבלה בהמשך להחלטת מועצת הרבנות הראשית לישראל שהתקבלה על ידי הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף בעניין אישורי כשרות עבור מוצרים מחו"ל בהסתמך על תעודות הכשר שניתנו ע"י גופי השגחה המוכרים ע"י הרבנות הראשית לישראל.

ההחלטה שעברה במועצת הרבנות הראשית לפני מספר חודשים, מאפשרת למעשה למוצרים רבים ממותגים ידועים ומוכרים, המוחזקים ככשרים ומאושרים על ידי גופי הכשרות המוכרים על ידי הרבנות הראשית, לקבל את אישור מחלקת הייבוא ברבנות, זאת בתנאי כמובן שיוכח כי מדובר באותו המוצר בדיוק כמו המוצר שיש לו תעודת כשרות והוא עומד בדרישות ההלכה.