מאיר חביב
מאיר חביב צילום: לשכת חבר הפרלמנט

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב המייצג בין היתר את הצרפתים המתגוררים בטורקיה התייחס למתיחות בין שתי המדינות ופנה בנושא היום לראש הממשלה במסגרת השאילתות במליאת האסיפה הלאומית של צרפת.

"כמה זמן עוד נסבול את הפרובוקציות של הנשיא ארדואן?", תהה, "לא הייתה לו מילה של גינוי לאחר ההתנקשות המחרידה נגד סמואל פטי, מורה ואבא לילדים, שראשו נערף על ידי אסלאמיסט. ביום שבת האחרון, הציע ארדואן לנשיא הרפובליקה לעבור 'טיפול ובדיקה נפשית'".

לדבריו, "לעולם לא נראה דבר כזה. יום ראשון המנהיג האיסלאמיסטי עושה זאת שוב וביום שני הוא קורא להחרים את צרפת. אם לא מדובר בהכרזת מלחמה, זה מאד נראה כך. כאשר תוקפים את העומד בראש המדינה, תוקפים את האומה כולה. כחבר פרלמנט המייצג בין היתר את הצרפתים של טורקיה, אני רוצה להביע את תמיכתי המלאה ותמיכת מפלגתנו".

"כולנו מאוחדים מאחורי נשיא הרפובליקה", קבע, "ארדואן, הסנדק של האיסלאם הפוליטי בצרפת, מתזמן מסע של שנאה והשמצות. בעוד האיסלאמיזם מבזה את צרפת, הוא מעז להשוות בין מצוקת המוסלמים באירופה לזו של היהודים לפני השואה".

"בצרפת המוסלמים הם אזרחים לכל דבר. רובם מכבדים את חוקי הרפובליקה, כולל בקרב הטורקים המתגוררים בארצנו. אדוני ראש הממשלה, היום אנו משלמים את המחיר של חולשותינו: האיסלאמיזציה של בסטיליה סופיה הקדושה- סטירת לחי של ממש לנוצרי המזרח, הפרות של ריבונות יוון וקפריסין בים התיכון, מימון האחים המוסלמים, טבח הכורדים, התפשטות ניאו-עות'מאנית בסוריה, לוב, נגורנו-קרבאך הארמנית, תמיכה פעילה בחמאס. הרשימה ארוכה והיא נמשכת ונמשכת. מספיק. אדוני ראש הממשלה, איזו סנקציות מתכוונת צרפת לנקוט לנוכח התקפות ארדואן?", שאל חביב לסיום.