דרמה בברצלונה: הנשיא התפטר

אחרי שכמעט וגרם למסי לעזוב ועורר נגדו מחאה גדולה בשל כך, הודיע נשיא ברצלונה ז'וספ מריה ברתומיאו על התפטרותו. "איימו עלי"

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בחשון תשפ"א

דרמה בברצלונה: הנשיא התפטר-ערוץ 7
הפגנה בברצלונה
צילום: רויטרס

עם למעלה מ-16 אלף חתימות נגדו ואחרי שכמעט וגרם במו ידיו לרעידת אדמה של ממש בכדורגל העולמי ולעזיבת ליאו מסי את ברצלונה, הודיע הערב (שלישי) נשיא ברצלונה ז'וספ מריה ברתומאו כי הוא מתפטר מתפקידו.

כהונתו של ברותמיאו תיזכר לרעה במיוחד בתולדות קבוצת הפאר הספרדית, כאשר זה נחשב לנשיא הכושל ביותר בתולדות המועדון הקטאלוני בראשו עמד בשש השנים האחרונות.

תחתיו הגיעה ברצלונה לשפל חסר תקדים הן על כר הדשא ובכל הקשור למקצועיות ולבזבוז הכספים הגדול והן בכל הקשור לניהול וליחסים בין ההנהלה לשחקנים ולאוהדים. יש שאומרים כי אותה התדרדרות ביחסים בין ההנהלה לשחקנים היא זו שגרמה לתוצאות הרעות ולהפסדים הרבים בשש השנים האחרנות, בראשם התבוסה בתוצאה 8:2 לבאיירן מינכן ברבע גמר ליגת האלופות בעונה שעברה.

ברותמיאו וחברי ההנהלה הם שכמעט וגרמו לעזיבתו של ליאו מסי את ברצלונה בקיץ האחרון, לאחר חודשים ארוכים של חילופי האשמות הדדיים, בשיאם נטען גם כי ברותמיאו הפעיל מערך של בוטים שיפרסם הכפשות נגד הכוכב הארגנטינאי ומי שנחשב לגדול שחקני הכדורגל בכל העולם.

יש לציין כי התפטרותו של ברותמיאו הגיעה לאחר שזה כמעט ואולץ לעשות זאת על ידי חברי המועדון שלו, כאשר לאחר הסערה והדרמה שעברה על ברצלונה בקיץ האחרון עם ההודעה של מסי כי הוא מעוניין לעזוב, החליטו חברי המועדון הרבים לאסוף חתימות שיחייבו את הנשיא ברותמיאו להתפטר מתפקידו לאלתר וכן אכן עשו. חברי המועדון אספו למעלה מ-16,000 חתימות בכדי להצביע אי אמון בנשיא ובחברי ההנהלה ולאחר שבקשות הדחיה של הנשיא באשר למועד ההצבעה נדחו שוב ושוב, לא הייתה לו כל ברירה אלא להתפטר מתפקידו באופן מיידי.

בישיבת החירום שכינס הערב אמר הנשיא ברותימאו כי ההחלטה להתפטר התקבלה "בקור רוח, אחרי התייעצות עם עמיתי".

לדברי הנשיא, "התנהגו אלינו בחוסר כבוד, העליבו אותי ואיימו עלי, על המשפחות שלי ועל חברי ההנהלה האחרים".

ברותמיאו הסביר ותירץ מדוע לא התפטר מיד עם ההדחה המשפילה מליגת האלופות עם התבוסה הגדולה בתולדות ברצלונה, בתוצאה 8:2 על ידי באיירן מינכן בשלב רבע הגמר. "הדבר הקל ביותר היה להתפטר אחרי ליגת האלופות", אמר, "אבל זה היה מביא לזעזוע גדול ולוואקום במועדון דווקא בעיצומו של משבר עולמי, לא יכולנו לעזוב את המועדון בלי שיהיה מישהו על ההגה".

"אני רוצה לאחל את הטוב ביותר לנשיא הבא ואמשיך להעריץ את המועדון מרחוק. הכוונה שלנו היתה להפוך את ברצלונה למועדון האהוב ביותר בעולם, ועמדנו במשימה הזו", סיכם ואמר הנשיא המתפטר.

כעת למסי ולברצלונה שוב יהיה סיכוי לחזור לבמה הגדולה בעולם ולהניף את כל התארים הכולם. הפעם אין מי שיעמוד בדרכם.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il