לא ייפגשו עם נתניהו
ראשי מועצות מחרימים: "כולנו מקשה אחת"

לערוץ 7 הגיעו ציטוטים מקבוצת הווטסאפ של ראשי הרשויות לאחר החלטת נתניהו לא להזמין לפגישה את ראש מועצת יש"ע וראש מועצת שומרון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בחשון תשפ"א

פגישת ראשי מועצות ביו"ש עם נתניהו
פגישת ראשי מועצות ביו"ש עם נתניהו
צילום ארכיון: מועצת יש"ע

סערה התחוללה בקבוצת הוואטסאפ של ראשי המועצות ביהודה ושומרון, לאחר שנודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הזמין למפגש באריאל את ראש מועצת יש"ע דוד אלחיאני ואת ראש מועצת שומרון יוסי דגן.

ראש המועצה המקומית קרני שומרון, יגאל להב, כתב בקבוצה: "לצערי אני מבין שרק חלק מראשי המועצות ביו"ש מוזמנים לפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. אנו מנסים לאחד כוחות למען התיישבות ומצליחים להביא הישגים בעבודה המשותפת שלנו יחד. אני מודע שיש התבטאויות ואמירות של בעד ונגד אך מדובר על התכנסות חגיגית שאן בה ביטוי של התנגדויות ויש לכבד את ראש הממשלה והשגריר.

''עם כל הרצון שלי לקחת מחר חלק במפגש ולהוקיר כל הטוב לשגריר ארה"ב בישראל ולראש הממשלה, ללא הזמנת כל ראשי הרשויות איני רואה את מקומי שם ולא אישרתי את הגעתי", סיפר להב. ''במידה ויהיה שינוי אשמח להגיע ולכבד. בתקווה לימים של אחדות ושותפות בבניית ארץ ישראל ללא מחלוקות".

ראש מועצת בית אריה, יהודה אלבוים: ''מיישר קו לחלוטין עם להב. גם אני ביטלתי את השתתפותי באירוע. כולנו מקשה אחת".

ראש מועצת עמנואל, אליהו גפני: ''מציע שנעשה הצבעה ונלך על פי הרוב''.

ראש מועצת קריית ארבע חברון, אליהו ליבמן: ''להב ישר כח גדול חותם על כל מילה''.

ראש מועצת בית אל, שי אלון: ''יישר כוח''.

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל: ''נפגעתי מאוד שחלק מאיתנו לא הוזמן ופרט יו"ר מועצת יש"ע שהוא נציגנו הרשמי לכל דבר. עלינו לעמוד על זכותינו לבנות ולהיבנות בכל ישוב ובכל עת. אני תומך בדוד אלחיאני ובמועצת יש"ע ולא אגיע לפגישה''.

עומר ינקלביץ' ויוסי דגן
צילום: דוברות

כאמור, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להגיע היום לאריאל, לטקס חגיגי בהשתתפות שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן. במהלך הטקס יחתמו נתניהו ופרידמן על הרחבת החלת הסכם שיתוף הפעולה המדעי בין ישראל לארה״ב על אזור יהודה ושומרון ורמת הגולן.

במסגרת זו הזמין ראש הממשלה נתניהו את ראשי הרשויות ביו"ש לפגישה עמו, אך למפגש לא הוזמנו שניים מהבולטים בין ראשי הרשויות.

השניים שהוחרמו הם יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית בקעת הירדן דוד אלחייני וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

הרקע להחרמתם של השניים הוא ככל הנראה הקו הלוחמני אותו הובילו מול נתניהו בסוגיית החלת הריבונות על שטחי ההתיישבות, וזעמו של נתניהו על התנהלותם.

דוד אלחיאני
צילום: חזקי ברוך