עידית שליו
עידית שליוצילום: רונן אקרמן

במסגרת פרויקט 252 תתארח במוצאי השבת הקרובה עידית שלו, מדריכה לחשיבה הכרתית פסיכותירפיסטית, וובינר ללא עלות שיעסוק ב'נתינה המקיימת בתוך במרחב הזוגי'.

"אני חושבת שבית המדרש שגדלתי בו שעסק ב'לימודי ימימה' יוצא מנקודת הנחה שנתינה מידתית שבאה מהמקום הנכון היא משמחת, מחזקת, מקיימת את הקשר ומתקיימת בו. אלא שהרבה פעמים בתוך מערכות יחסים משמעותיות אנחנו נותנים על מנת לקבל וזה מביא איתו המון ציפיות וכגודלן – גם האכזבות", מסבירה לנו שלו.

לרישום ללא עלות לחצי כאן (הכנס מיועד לרווקות בלבד)

לדבריה, "הקשר לא יכול באמת להתחזק ולהיבנות מנתינה שלא באה באמת מתוך החיות והמשאבים שלנו. אני רואה מהניסיון שלי שהמון קשיים בזוגיות מתעוררים כשאנשים נותנים בריצוי או בויתור יתר, או שהם נמנעים בכלל מלהתקרב ולתת. במצב כזה הרצף וההמשכיות של הקשר נחלשים. ימימה מדברת המון על נתינה מידתית ומבורכת – גם מתוך מה שיש לנותן וגם לפי יכולת המקבל".

"אני מרגישה שבחינוך הנשי הרגיל יש סוג של 'הנחיה' או 'מגמה' שויתור יתר רק יסייע למערכת היחסים. זה נכון שויתור בתוך מערכת יחסים הוא בריא, אבל כשמדובר בויתור יתר המשוואה יוצאת מאיזון וזה יוצר המון ציפיות ופגיעויות", היא מוסיפה.

שלו מלמדת לימודי 'ימימה' ברשת ובנוסף יש גם בית מדרש שבו היא מלמדת ומדריכה. "מטרתי היא להנגיש את החומר הזה לכמה שיותר בתים ולסייע לבנות אותם. הרעיון הוא שאנשים יבואו לידי מימוש ונתינה, בלי שזה יביא להסתגרויות, להתחשבנות ולריבים. יש היום תחושה שזוגיות היא ברמת הנס. גם להתחיל אותה ובעיקר להמשיך אותה".

לרישום ללא עלות לחצי כאן (הכנס מיועד לרווקות בלבד)

היא מזמינה את הגולשות להשתתף בוובינר במוצאי השבת. "כל מי שמעוניינת בקשר או נמצאת בתוך קשר, חלק יהיה מקורי שימימה כתבה בעצמה למישהי שהיתה בהמון דייטים ולא הצליחה לקדם את עצמה. היא מדברת איתה על הנתינה שלה שלא מאפשרת התקרבות אלא גורמת להתרחקות ואז מתארת גם את התיקון של זה שהוא קל ומקיים את הקשר".