אוסנת מארק: הרשת החברתית המפלצתית חושבת שהיא יכולה לשלוט בנו

חברת הכנסת שוחחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב על מה שהיא מכנה 'סתימת פיות': "הרשת החברתית המפלצתית חושבת שהיא יכולה לשלוט בנו"

103FM , י' בחשון תשפ"א

סתימת פיות VS פייק ניוז: ח"כ אסנת הילה מארק מהליכוד הביעה את דעתה על מדיניות החסימה של פייסבוק: זאת לאחר שלדבריה אנשי ימין נחסמים ברשתות החברתיות.

בוועדה שהתקיימה בנושא, הקריאה חברת הכנסת פוסט נגד מפגינים שהתגלה כמזויף, והתנצלה על כך. מארק שוחחה הבוקר עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm על מה שהיא מכנה 'סתימת פיות'.

ח"כ אסנת מארק התייחסה לתקרית שהתרחשה בוועדה, כאשר הקריאה 'פייק ניוז', והסבירה: אני מודה שהייתה שם טעות וכתבתי והתנצלתי. אנחנו כבר בערך חודש מבקשים דיון בנושא פייסבוק של חסימת אנשים בפייסבוק, אנשי ימין. המקום, באמת, החשוב של הדיון עצמו של חופש הביטוי, של חסימה, אפילו פייסבוק לא טרחו להגיע לדיון, למה? כי הרשת הגדולה, הענקית, המפלצתית הזאת חושבת שהיא יכולה לעשות מה שהיא רוצה. שולטת בנו, במקום לשלוח נציג שיסביר מה המדיניות, מתי חוסמים ומתי לא".

היא הוסיפה ואמרה: "אני מתנצלת. אני עובדת בשביל הקהל שלי. אני פועלת בשביל הימין, באמת צריך שיהיה משהו שאנחנו האזרחים, המשתמשים, נבין. בסוף בוועדות אנחנו מציפים את הנושא, רוצים לקבל תשובות, הבעיה שיו"ר הדיון אתמול בתחילת הדיון היא חרצה אותו לדיון פוליטי. אז מה אנחנו עושים בכנסת? מה אנחנו לא אנשים פוליטיים?"

ח"כ מארק הדגישה כי: "הסיפור הוא לא ימין או שמאל אלא התנהלות של פייסבוק. אני ממש לא מפחדת. לא חוששת משום דבר, מעלה את התכנים שלי ואם ירצו יפרסמו, לא ירצו? לא יפרסמו. הכול בסדר".