אל"מ במיל' זאב רז, הטייס שעמד בזמנו בראש המבנה שהפציץ את הכור הגרעיני העיראקי, שוחח הבוקר (רביעי) עם ענת דוידוב וגולן יוכפז על הידיעה לפיה ארה"ב תמכור לישראל פצצה - 'מפצחת הבונקרים'.

זאב רז הסביר כי פצצת GBU שזכתה לכינוי 'מפצחת הבונקרים' היא "פצצה מאוד גדולה שמיועדת לדברים מאוד מיוחדים. בזכות המסה שלה והתכנון שלה יכולה לעשות נזק מאוד גדול". הוא הדגיש כי מדובר בנשק קונבציונלי ולא גרעיני. "אצלנו רק ההרקולס יכול לקחת אותה ויש לי ספק, כל העניין הזה נראה לי מוזר. אפשר להגן על הרקולס עם כל מיני צוותים שטסים לידו אבל אני לא בטוח עד כמה הדבר הזה הוא הפתרון לבעיות הביטחוניות של ישראל. זה נראה כמו טלאי שמישהו מחפש כדי לאזן את ה-F35 של האמירויות".

עוד הוסיף רז: "אני לא בטוח שזה מה שמערכת הביטחון הישראלית חיכתה לו שנות דור ושיפתור את הבעיות שלנו, לא נראה לי. האיום הגרעיני האירני כרגע הוא מפוזר על פני כל איראן. מדובר על הרבה מאוד צנטריפוגות שמייצרות את החומר שממנו מייצרים את הפצצה, אין להם עוד פצצה. יש הרבה מתקנים, חלקם הגדול מתחת להרים ולא רק אדמה.

''כל הזמן מדברים על היתרון האיכותי, האמירויות לא אויב שלנו, ברגע שמוכרים את המטוסים ברור שבהמשך יבואו המטוסים למדינות אחרות שיש להם היום F16 וישראל מרגישה עם זה פחות נוח. כי זה מטוס חמקן, סמל של איכות של כוח אווירי מאוד איכותי. זו הבעיה, לא שהוא יהיה באמירויות. יש פה משהו סמלי שרוצים להגיד – לא בהכרח מה שהיה הוא שיהיה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו