המוסדות ששומרים על מערת המכפלה

מוסדות מערת המכפלה יוצאים בקמפיין גיוס המונים ומספרים על המוסדות שהוקמו בכדי לשמור על הנוכחות היהודית במערת המכפלה ובעיר האבות.

תוכן שיווקי , י' בחשון תשפ"א

לקראת שבת חיי שרה, "שבת חברון", יוצאים מוסדות מערת המכפלה בחברון בקמפיין גיוס המונים ופונים לציבור להיות שותפים בפעילות המוסדות, השומרים על מערת המכפלה מעל 20 שנה.

במסגרת 'מוסדות מערת המכפלה' פועל כולל מערת המכפלה, תלמוד תורה מערת המכפלה וכן הכנסת אורחים חברון ופעילות "קפה הכי אחי" בקרב מאות חיילי צה"ל בחברון.

הרב יעקב יוסף זצ"ל בשיעור בכולל
צילום: מוסדות מערת המכפלה

"השנה הרבבות שמגיעים לכאן מידי שנה לא יוכלו לפקוד את המערה בשבת חיי שרה", סיפר ישראל ברמסון מנכ"ל המוסדות. "אבל אנחנו רוצים להמשיך להיות השליחים של עם ישראל כאן בחברון כל השנה. בדרך כלל בתקופה הזו אנחנו בשיא ההכנות לשבת חיי שרה, כולל הקמת אוהלי האירוח הענקיים בשיתוף עם הרב דני כהן וחב"ד חברון.

הקמפיין השנה פונה לאנשים גם להיות שותפים בפעילות החשובה שמתקיימת כאן וכן נאפשר לכל מי שתורם לזכות בתפילה על קברי האבות, כשכל מי שיתרום לפעילות אנו נדאג שתלמידי חכמים יראי ה' יתפללו עליו בשבת חיי שרה על קברי האבות בחברון".

ברמסון מספר כי למרות הקשיים הכלכליים בתקופת הקורונה המוסדות ממשיכים בכל הכח בפעילות ונערכים להכפיל את העשייה בחברון בסיום תקופת הקורונה.

היו שותפים בהמשך שמירה על מוסדות מערת המכפלה על קברי האבות >>

הכנסת אורחים חברון
צילום: מוסדות מערת המכפלה

מייסד המוסדות ברוך מרזל, איש חברון, סיפר: "לפני 36 שנה כשהגעתי לחברון מערת המכפלה הייתה שממה. המוסדות האלה מחיים את מערת המכפלה. מדובר בפעילות מסביב השעון כל היום במערה, כדי שקול התורה ישמע בפתח גן עדן, על מקום מנוחתם של האבות הקדושים.

כשמגיעים למערה בכל שעות היממה שומעים את קול התורה, כבר בחצות לילה ראשוני הלומדים מגיעים לכולל חצות, כדי להגביר אתת קול התורה במערה וכך זה נמשך כל שעות היממה, אם זה בבוקר כשכולל וותיקין מתחיל את יום הלימוד כבר בשעה 4:00 בבוקר, ובמקביל "חברת תהלים" אומרים מידי יום את כל ספר תהלים לזכות עם ישראל באולם יעקב. לאחר מכן כולל בוקר וילדי התלמוד תורה ובהמשך כל שעות היום בפעילות העניפה של הכנסת אורחים חברון".

מרזל סיפר על הקשר האישי העמוק עם המערה: "אני ואשתי נישאנו כאן ברחבת מערת המכפלה וכאן זכינו להעמיד את החופות של שישה מילדי. מידי שבת אני זוכה לארח עשרות חיילי צה"ל אצלי בבית וכעת בתקופה הקורונה כשהם לא יוצאים לשבתות כמות החיילים שנמצאים כאן בשבתות גדלה וכל שבת אנחנו מכפילים את כמות החיילים בסעודות השבת".

ת"ת מערת המכפלה
צילום: מוסדות מערת המכפלה

הרב עמית חזי, מנהל תלמוד התורה במערת המכפלה סיפר גם הוא על הפעילות: "בחסדי ה' זכיתי מזה שנים רבות לנהל את התלמוד תורה. ילדי הת"ת מגיעים כבר שמונה עשרה שנה מדי בקר למערת המכפלה, לפתוח את יומם בתפילה ולימוד בקברי אבותינו, ולאחר מכן ממשיכים את לימודם במבנה התלמוד תורה בקרית ארבע. ניכר הדבר, כי הקדושה השורה במקום, פועלת להשרות רוח חן וטהרה מיוחדת על התלמידים. הת"ת שלנו עובד בשיטת הרב זילברמן זצ"ל, לומדים כפשוטו במהלך כל השנה".

הרב עמית מוסיף ואומר "אנחנו לא עוזבים את האבות והאמהות לבד".

גם רפי פורטל, מנהל פעילות ארגון "קפה הכי אחי" הפועל תחת המוסדות, סיפר כי הוא חש זכות לקחת חלק בעשייה: "כל בוקר כשאני מגיע לחלק קפה אני גאה ופינוקים לחיילי צה"ל, אני גאה להגיע לטובות ביותר ולהעניק להם מכל הלב. בעיקר אני מתרגש כשאני מגיע לעמדת הפילבוקס הצה"לי בציר המתפללים וזוכר שם את חיילי צה"ל הגיבורים שנפלו שם בסמטת הגיבורים".

היו שותפים לקראת שבת חברון בשמירה על מערת המכפלה ותזכו בתפילה על קברי האבות >>