ארגון הבריאות העולמי:
"עלייה דרמטית במקרי המוות באירופה"

מקרי המוות היומיים מקורונה באירופה עלו בכמעט 40 אחוזים לעומת השבוע הקודם: "בתי החולים מלאים".

ניסן צור - ערוץ 7 , י' בחשון תשפ"א

"עלייה דרמטית במקרי המוות באירופה"-ערוץ 7
איטליה
צילום: רויטרס

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, בשבוע הנוכחי עלה מספר מקרי המוות באירופה ב-40 אחוזים לעומת השבוע החולף, והחשש הוא כי נתוני המוות ימשיכו לעלות בימים הקרובים בעקבות התפרצות הגל השני של המגיפה ביבשת.

דוברת ארגון הבריאות העולמי, ד"ר מרגרט האריס, אמרה כי צרפת, ספרד, בריטניה, הולנד ורוסיה מהוות את רוב המקרים המחדשים ואחראיות לגידול במקרי המוות.

"החשש הוא כי יחידות טיפול נמרץ בבתי חולים מתחילות כעת להתמלא באנשים חולים מאוד", אמרה האריס. רוסיה דיווחה על שיא יומי של 320 מתים מה שהביא את המספר הכולל ל-26,589. גם באיטליה חלה עלייה חדה עם 221 מתים במהלך 24 השעות האחרונות, בעוד המספר הכולל של המתים באוסטריה עלה ביום שלישי מעל אלף.

ברוסיה יש את המספר הרביעי הגבוה ביותר בעולם של מקרי קורונה אחרי ארה"ב, הודו וברזיל. היא רשמה 16,550 מקרי הידבקות נוספים ביום שלישי בלבד, והרשויות חייבו כעת את חבישת מסכות הפנים בכל המקומות הציבוריים. בבלגיה התבקשו הרופאים להמשיך לעבוד גם אם נדבקו בנגיף, מכיוון שמערכת הבריאות נמצאת בסכנת הצפה.

בשיחה עם רשת בי.בי.סי הבריטית אמרה ד"ר האריס "ברחבי אירופה אנו רואים גידול דרמטי ומדאיג מאוד במקרי מוות. מקרי ההידבקות היומיים עלו בשליש בהשוואה לשבוע הקודם, בעוד שמקרי המוות היומיים עלו בקרוב ל-40 אחוזים. למרות ניהול טוב יותר של יכולת בתי החולים, בתי החולים במספר מדינות מתמלאים במהירות", הזהירה ד"ר האריס.

עם זאת, היא הוסיפה כי המגבלות החדשות שהטילו מדינות רבות באירופה יביאו לתוצאות, אך רק בעוד שבועיים. "אנו נראה את הצמצום במקרי ההידבקות והמוות, אך לא רואים זאת בלילה אחד", אמרה האריס.