יועז הנדל לערוץ 7:
אם נלך לבחירות תהיה חלופה מימין לנתניהו, הוא לא יישאר ראש הממשלה

שר התקשורת לא פוסל חיבור לנפתלי בנט בעתיד, אך מתמקד עכשיו במהפכות תקשורת ואינטרנט שיורגשו בכל בית במדינת ישראל, גם ביו"ש. ראיון

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' בחשון תשפ"א | עודכן: 17:17

יועז הנדל
יועז הנדל
צילום: Yossi Aloni/Flash90

שר התקשורת יועז הנדל, יו"ר מפלגת דרך ארץ, סיפר היום (רביעי) לערוץ 7 על שורת הרפורמות עבור אזרחי ישראל שנתקעות בשל סירובו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר את תקציב המדינה.

הנדל הדגיש כי הליכה לבחירות איננה איום אלא תוצאה של החוק המחייב העברת תקציב. "יש חוק שקובע שעד ה-23 בדצמבר הכנסת מתפזרת אם לא מעבירים תקציב", אמר. "אם לא מעבירים תקציב אז הולכים לבחירות. זה לא איום".

לדבריו, "מדינת ישראל לא יכולה לעבוד בלי תקציב, וממשלה לא יכולה לעבוד בלי שהיא מתעסקת בנושאים החשובים והמהותיים, שזה קורונה, כלכלה, ובעיניי ריפוי החברה הישראלית. אם אנחנו לא יודעים לעשות את זה אז אין טעם לקיים את הממשלה הזאת".

"אני מאלה שיעבדו קשה כדי שהממשלה הזאת תשרוד", הוסיף. "אני חושב שנתניהו, אם הולכים לבחירות, מפספס הזדמנות היסטורית לרדת מבמת ההיסטוריה אחרי שהקים ממשלה ממלכתית ומאחדת שעושה דברים חשובים, תראה את הסכמי השלום. אבל אי אפשר אחרת".

לדבריו, "מדינת ישראל לא תשרוד תקופה בלי תקציב, לא תשרוד ממשלה שלא מתפקדת ולכן יהיו בחירות ותהיה חלופה לנתניהו נקודה. נתניהו לא יהיה ראש ממשלה אם יהיו בחירות והוא מבין את זה, ולכן האפשרות היחידה זה בחירות או תקציב, ממשלה יציבה או בחירות".

בימים אלה שקוע שר התקשורת יועז הנדל במהפכת הסיבים האופטיים ושדרוג תשתיות האינטרנט במדינת ישראל. "האינטרנט שאתה מדבר עליו הוא לא מתאים ל-2020 הוא מתאים ל-2010", אמר. "נתניהו לפני 10 שנים עמד בקרית שמונה והבטיח שתוך שנתיים יש אינטרנט מהיר לכולם במדינת ישראל".

הנדל הדגיש את חשיבות אינטרנט מתקדם בישראל. "זה לא רק כדי להוריד סרטים", ציין. "בסוף אינטרנט מהיר ותשתיות תקשורת מתקדמות, כשבודקים בעולם, יש מדינות שבהן יש תשתיות תקשורת מתקדמות ויש בהן 3% תוספת בשוק התעסוקה ותוספת של 1% בתמ"ג. במונחים ישראלים זה 10 מיליארד בשנה. אנחנו צריכים את הכסף הזה. צריכים את המשרות האלה".

"הגעתי למשרד וגליתי בתדהמה די גדולה שמדינת ישראל בעשור פיגור אחרי העולם, מקום 99 בעולם בתחום הטלפונים הניידים ואתה מדבר על הסטארט-אפ ניישן. קודם כל צריך להשלים את הפערים, אחרי זה צריך להמשיך להוביל".

לשאלה האם יחבור לרשימה בראשות נפתלי בנט לקראת הבחירות הבאות ענה הנדל: ''אני ונפתלי בנט בקשר טוב. רואים עין בעין המון דברים. זאת הזדמנות נוספת לאחל לו פומבית רפואה שלימה. ואני סמוך ובטוח שבכנסת הבאה אם נלך לבחירות תהיה חלופה משמעותית מימין. אני ימין ליברלי ואני מתכוון להמשיך להיות כזה''.

בנוגע לאפשרות שירוץ ברשימה אחת עם בצלאל סמוטריץ', אמר שר התקשורת ''אני מאוד מעריך את בצלאל סמוטריץ' על העשייה שלו. יש לי פערים גדולים איתו בענייני דת ומדינה ובענייני ממלכתיות לסוגיה, והיום אני מתעסק בעיקר בלתת מענה לתושבי מדינת ישראל, פחות באיך מערכת הבחירות הבאה תיראה. אבל אני עובד קשה וחזק כדי שדרך ארץ תהיה אלטרנטיבה משמעותית ותייצג את הקול של הימין הממלכתי-ליברלי''.

הוא הוסיף: "תושבי יהודה ושומרון לא שונים בהקשר הזה מתושבים אחרים וצריכים לקבל את אותם זכויות. אחרי 36 שנה אני מגלה שלא היה ביו''ש בכלל רישיון, וכל חברה עבדה שם על בסיס טובה אישית. ואז כשאתה רוצה טכנאי שיבוא לתקן לך תקלה - או שהוא מגיע בזמן או שהוא לא מגיע בזמן. אין שום אכיפה ושום רגולציה ומבחינתי תושב עלי ותושב באר מילכה ותושב עפרה או תושב בגולן - אין שום הבדל".