אמיתי מרכוס בתפילה לתינוק ולגשם

בהרבה כנות ופתיחות מכניס אותנו אמיתי לחייו, ושר על תקווה לגשם ועל "געגוע למישהו שעדיין לא כאן, לא בא"

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , י' בחשון תשפ"א

אמיתי מרכוס
אמיתי מרכוס
צילום: שחף בן שעיה

הפלות וחוסר כניסה להריון אלו בדרך כלל לא נושאים שמדברים עליהם, בטח לא שרים עליהם, אבל אמיתי מרכוס החליט לשבור את הטאבו הזה ולחבר בין הציפיה והתפילה מלאת הגעגוע לתינוק לציפייה ולתפילה לגשם של תחילת החורף.

"לפני שנתיים בתחילת החורף" הוא מספר, "אני ואשתי היינו בתוך תקופה לא קלה של חוסר כניסה להריון והעולם היה בתוך תקופה של בקשת גשמים אחרי הקיץ הארוך, שתי התפילות התחברו לי לתפילה אחת".

"עולם וזוג צמא לא-להים, מטר וזרע. געגוע למשהו ולמישהו שירווה את המקום שנמצא חסר סביבנו. כל בוקר תפילת "תן טל ומטר לברכה" הפכה להיות תפילה לתינוק בריא, וככה התחיל להיוולד השיר "מלא ידינו".

השיר מספר את הגעגוע והמחסור של אמיתי כגבר ובן זוג, ואת הגעגוע והמחסור של אשתו האחר והממשי יותר שמתלכדים לתפילה, בזמן שהעולם ממשיך להפגיש אותם יום יום עם מה שהיה חסר להם.

אמיתי למד בבית הספר הגבוה למוסיקה "מזמור", נשוי ואבא לילד בן 3. בנוסף, הוא סטודנט לתואר שני בפסיכולוגיה רפואית, מה שיוצר שילוב מעניין והעניק לו זווית מקצועית מעבר לסיפור האישי.

"אני חושב שהתקופה הזאת של חוסר הכניסה להריון היתה מהקשות בחיים שלנו" אומר אמיתי, "והשיר מנסה לתאר במילים קטנות ונוגעות את החוויה שעברנו".

"הכתיבה של השיר היתה לנו לא קלה, כי הוא ביטא עבורנו את הכאבים הכי חשופים שלנו, אבל מצד שני השיר גם הצמיח אותנו כי יכלנו כבר לשיר את מה שהחזקנו בשקט בפנים".

את מה שאמיתי עבר, ומעביר גם בשיר הנוכחי, הוא גם משתף במופע מוזיקלי בשם "שירים מקירות הבית" שעוסק בזוגיות והורות דרך שירים וסיפורים מהחיים. "זוגיות היא גם שני יחידים שונים זה מזה" הוא מדגיש את המסר המרכזי, "ובית הוא לא רק חלום אלא גם כלים בכיור. ולפעמים, לוח השנה לא מתמלא רק בצחוק של ילדים, אלא גם בעצב".