הרב חיים קנייבסקי החלים מקורונה

ד״ר אורי רוגובסקי שטיפל ברב בחודש האחרון עדכן כי הרב הבריא מנגיף הקורונה בו נדבק. נתניהו התקשר לנכדו לאחל בריאות טובה.

ערוץ 7 , י' בחשון תשפ"א | עודכן: 18:58

הרב חיים קנייבסקי החלים מקורונה-ערוץ 7
הרב חיים קנייבסקי
צילום: שוקי לרר

מנהיג הציבור הליטאי-חרדי, הרב חיים קנייבסקי בן ה-92, הבריא מנגיף הקורונה.

ד״ר אורי רוגובסקי, הרופא שטיפל ברב בחודש האחרון עדכן אחר הצהריים (רביעי) כי הרב הבריא מנגיף הקורונה בו נדבק והוא יוכל לצאת מהבידוד בו שהה בשבועות האחרונים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לברך את הרב חיים קנייבסקישוחח עם נכדו ואיחל לרב בריאות טובה.

בשיחה התעניין נתניהו במצבו של הרב ואמר, "כל העם כולו נשא תפילה ועודנו נושא תפילה לשלומו של הרב כמנהיג נערץ וכדמות שכולה תורה".

בשיחה עדכן נכדו של הרב, יעקב קנייבסקי, כי "התורה ולימודה הינם ערך עליון ושמירה על העם כולו אך בתנאי שהיא נלמדת בהקפדה על כללי הזהירות ביתר שאת וכי יש לשמור על ההנחיות בהקפדה וללא הקלות בכל כללי השמירה והזהירות".

ראש הממשלה הביע את הערכתו לרשויות החרדיות שבעמל הפכו לערים ירוקות. "בשותפות כוללת, באחריות ובהידברות נשמור על מה שהושג בעמל ונצעיד את ישראל למדינה ירוקה ובטוחה"

בתחילת חודש אוקטובר נמסר מבית הרב קנייבסקי כי הרב חלה בקורונה ומצבו טוב. ראש הממשלה נתניהו כתב אז בחשבון הטוויטר שלו: "אני מצטרף לתפילות המוני בית ישראל למען בריאותו של הרב חיים קניבסקי. אל נא רפא נא לו".

מוקדם יותר היום הודיע פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו על החלטתו לקצר את תקופת הבידוד מ-14 ל-10 ימים, בכפוף לביצוע שתי בדיקות קורונה שייצאו שליליות. ''החלטנו לקצר בידודים ל-10 ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות, מקבלי ההחלטות יכריעו סופית בעניין", אמר גמזו בתדרוך.

"יש אור ירוק לקבינט להמשיך בהקלות הבאות, אבל האירוע צריך להתנהל על-ידי זיהוי מגמות ובחינה של אוכלוסיות שונות. המצב מחייב להפעיל תוכנית על כל היישובים הערביים".

פרויקטור הקורונה התייחס לכך שמספר הבדיקות היומי אינו מספיק, ופנה לחברה הערבית: "חלאס, לכו להיבדק. בואו נגן על הבית. שתפו איתנו פעולה".

"800 נדבקים מאומתים ביום לא מייצגים את נתוני התחלואה האמיתיים. המספרים האמיתיים עומדים על כמה אלפים - יש תחלואה חבויה", קבע גמזו.