משה בר סימן טוב
משה בר סימן טוב צילום: Flash90

משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, מצטרף כחוקר אורח למכון למחקרי ביטחון לאומי.

הוא צפוי להוביל במכון את העיסוק במקומה של מערכת הבריאות כרכיב חשוב ומרכזי בתפיסת הביטחון הלאומי של ישראל ולערוך מחקרים ומסמכי מדיניות, בשיתוף חוקרים בכירים , אשר יוצגו במסגרת המכון ויוגשו לציבור ולמקבלי ההחלטות.

ראש המכון, אלוף (במיל). עמוס ידלין, אמר כי "משה בר סימן טוב מביא עמו יכולות חשיבה וניתוח מרשימות בתחום הכלכלי והבריאותי, אך לא פחות חשוב מכך גם ניסיון עשיר מחדרי קבלת ההחלטות באחד המשברים הקשים שידעה מדינת ישראל לאחרונה - משבר הקורונה".

"במהלך החודשים האחרונים, המכון למחקרי ביטחון לאומי, ביסס מעמד ייחודי, על בסיס המחקרים וגיבוש ניירות העמדה שפרסם על המדיניות הנכונה להתמודדות עם משבר הקורונה על כל ממדיו. הצטרפותו של משה תחזק מגמה זו. בכוונתנו להמשיך ולהציג לציבור ולמקבלי ההחלטות חלופות למדיניות ע"ב מחקר כלכלי, בריאותי וראיה אסטרטגית וארגונית כיצד נכון להתמודד עם המשבר", הוסיף ידלין.

משה בר סימן טוב מסר, "אני שמח להצטרף למכון ושמח שהמכון מרחיב את תחומי העיסוק המחקרי גם לנושא הבריאות. החודשים האחרונים לימדו את כולנו שהחוסן הלאומי שלנו תלוי בתפקוד נאות של מערכת הבריאות הציבורי, לצד מערכות ציבוריות חשובות אחרות. המכון עוסק באופן שוטף באסטרטגיית הביטחון הלאומי וכעת נושא הבריאות יהיה חלק מובנה מכך".