"תצטרך להרוג אותי לפני שתתקע לי מזרק": פייגלין מפקפק בחיסון לקורונה

משה פייגלין קורא לחסינות עדר ושמירה על אוכלוסיות סיכון. הוא תקף את הממשלה: "מדובר במחדל קשה יותר ממחדל מלחמת יום כיפור".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"א בחשון תשפ"א

"תצטרך להרוג אותי לפני שתתקע לי מזרק": פייגלין מפקפק בחיסון לקורונה-ערוץ 7
משה פייגלין
צילום: קובי ריכטר/TPS

חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין קורא להנחיל מדיניות של "חסינות עדר" בישראל תוך שמירה על אוכלוסייה מבוגרת ואוכלוסיית סיכון, מפקפק בחיסון הקורונה המובטח וטוען: "המשך יבוא".

בפוסט שפרסם פייגלין הבוקר (חמישי) בחשבון הפייסבוק שלו הוא תקף את מדיניות הממשלה וקבינט הקורונה.

"מדובר במחדל קשה יותר ממחדל מלחמת יום כיפור", כתב. "מספר המתים כבר זהה, אבל שם, ב-1973, המלחמה נגמרה וכולם הבינו שהיה מחדל - מחדל ה'קונספציה'".

"הבעיה היא שקבינט הקורונה ומקבלי ההחלטות, חוסמים בגופם כל דעה אחרת. בטרור ממש", אמר. "אסור להביע שם דעה אחרת. ואני יודע את זה הכי מבפנים - מאנשי מקצוע שיושבים שם בוועדות. אין שם שום צניעות ויכולת הקשבה ל'איפכא מסתברא'".

הוא קרא למדיניות של חסינות עדר. "הרופאים עמם נפגשתי קוראים למקד את כל המשאבים והמאמצים בכדי למגן את האוכלוסיה המבוגרת והרגישה בלבד", כתב. "כך, ניתן יהיה לאפשר את המשך התפקוד המלא של שאר האוכלוסיה, שתידבק ותיצור עמידות, ללא שום תחלואה או תמותה משמעותיים. בדרך זו: התמותה הכוללת תרד, יימנע משבר כלכלי הרסני, ויהיה צפי לסיום המשבר משתיווצר 'חסינות עדר'".

גם במידה ויהיה חיסון נגד נגיף הקורונה, פייגלין מפקפק בו. "תצטרך להרוג אותי לפני שתתקע לי מזרק עם החיסון הלחוץ הזה", כתב.

בדבריו השווה פייגלין את המצב בישראל היום לעומת המצב בשוודיה היום, שם הונחלה מדיניות דומה לזו שהוא מייחל לה. הוא אמר כי מעתה הוא ימשיך לערוך השוואות בין המדינות ואף הבטיח"
המשך יבוא".

דבריו המלאים של משה פייגלין:

בין ה-10 ל-20 לחודש זה, מתו מקורונה בישראל 410 בני אדם. באותה תקופה מתו בשבדיה 13. בלי סגרים, בלי איכוני שב"כ, בלי אסון כלכלי על מיליון משפחות.

הנתונים האלה מצטרפים לאין ספור הוכחות השוואתיות לכך שמדיניות הסגרים והבדיקות לכלל האוכלוסייה, יעילה בערך כמו ריקוד הגשם האינדיאני. כשהגשם יורד, ברור שזה בגלל הריקוד וכשהוא לא יורד זה בגלל שכמה רקדנים זייפו...

אני יודע, היו בשבדיה כ- 5000 מתים בגל הראשון, אבל רובם ככולם בשלהי הגיל השלישי שלא טופלו כהלכה. היום אנחנו יודעים לרכז מאמץ באוכלוסיות הללו.

עכשיו תראו חברים, הבעיה היא לא השאלה מי צודק. הבעיה היא שקבינט הקורונה ומקבלי ההחלטות, חוסמים בגופם כל דעה אחרת. בטרור ממש. אסור להביע שם דעה אחרת! ואני יודע את זה הכי מבפנים - מאנשי מקצוע שיושבים שם בוועדות. אין שם שום צניעות ויכולת הקשבה ל'איפכא מסתברא'.

מאות רופאים ישראלים אמיצים כבר חתמו על עצומה נגד מדיניות משרד הבריאות לטיפול במשבר, ואף הציעו מדיניות אחרת לחלוטין: מיקוד המשאבים והמאמצים למגן את האוכלוסיה המבוגרת והרגישה בלבד.

אותם רופאים ואנשי מחקר מראים בבירור שמדיניות משרד הבריאות בנושא הקורונה חסרת סיכוי, מעלה את התמותה, ומגבירה את התחלואה הקשה. המדיניות הזו ממיטה חורבן כלכלי וסבל אנושי עצום, על מיליונים מתושבי ישראל - ועוד לא התחלנו בכלל לדבר על הפגיעה האנושה בזכויות ובחירות האדם.

המצב בפועל הוא שבאוכלוסיה הצעירה והבריאה, הרוב המכריע של הנדבקים בנגיף אינו מציג סימפטומים כלל, או שעובר מחלה קלה בלבד. מכל הנתונים העולמיים, עולה באופן חד משמעי שהתחלואה הקשה והתמותה, קיימות כמעט אך ורק באוכלוסיה המבוגרת ובעלת גורמי הסיכון.

הרופאים עמם נפגשתי קוראים למקד את כל המשאבים והמאמצים בכדי למגן את האוכלוסיה המבוגרת והרגישה בלבד. כך, ניתן יהיה לאפשר את המשך התפקוד המלא של שאר האוכלוסיה, שתידבק ותיצור עמידות, ללא שום תחלואה או תמותה משמעותיים.

בדרך זו: התמותה הכוללת תרד, יימנע משבר כלכלי הרסני, ויהיה צפי לסיום המשבר משתיווצר "חסינות עדר".

כולנו יודעים מה קורה בפועל: משרד הבריאות מוביל מדיניות של הגבלות וסגר על כלל האוכלוסיה. הוא מפנה תקציבי עתק ליצירת/אכיפת סגרים, חקירות אפידמיולוגיות ומעקבים פורצי גבולות אחר צעירים בריאים. הדבר היחיד שהם משיגים בכך הוא את חורבנם הכלכלי, הרגשי וגם הבריאותי.

משרד הבריאות וראש הממשלה מונעים כל דיון רציני בחלופה שהוצעה. הרופאים הרבים המתנגדים למדיניות משרד הבריאות, נחסמים, מושתקים ומאויימים. מדובר במחדל קשה יותר ממחדל מלחמת יום כיפור. מספר המתים כבר זהה, אבל שם, ב-1973, המלחמה נגמרה וכולם הבינו שהיה מחדל - מחדל ה'קונספציה'.

כאן, ב-2020, איש לא יודע מתי המלחמה תיגמר, והקונספציה - קונספציית הסגרים והבדיקות והמרדף אחרי הרוח עם קטיעת שרשראות ההדבקה - עודנה שולטת בכיפה.

בנט אפילו כתב על זה ספר... אתם מבינים את הטירוף?! האיום האופוזיציוני הוא למה לא הבאתם לנו עוד יותר מהטירלול הזה... ואני, מתוך אחריות ועם הרבה מאוד פרפרים בבטן, נתתי למדיניות הממשלה הזו את כל האשראי שיכולתי לתת. אחרי ככלות הכל - אולי אני טועה, והלו הם אלו שנושאים באחריות.

אבל עכשיו כבר יש נתונים, רק צריך את האומץ להביט להם בעיניים ואחרי שהגיעו אלי הרופאים האלה ותיארו לי כיצד כל הממסד -גם הקואליציה גם אופוזיציה וגם התקשורת - נחסם בפניהם, אחרי שענו לי על כל השאלות שעוד נותרו לי, הבנתי שזהו.

נגמר האשראי שנתתי לטרלול הסגרים, הבדיקות, החקירות האפידמיולוגיות והפגיעה האנושה בזכויות האדם. אנא שתפו, ופקחו גם לחבריכם את העיניים. המשך יבוא...