מצלמת אבטחה
מצלמת אבטחהצילום: freepik

במקרים רבים מצלמות האבטחה גם יכולות, באמצעות כלי תוכנה מיוחדים, לשמש כחיישנים לזיהוי תנועה בלתי מורשית.

בכדי להפיק את המקסימום שיכולות להציע לכם מצלמות אבטחה, יש לבצע התקנת מצלמות אבטחה בצורה חכמה, במיקומים המדויקים, בזוויות הנכונות ועם חיבור נכון לרכזת מערכת האבטחה ועל כך נפרט ממש כאן בשורות הבאות.

תפקידן של מצלמות אבטחה?

התקנות מצלמות אבטחה נועדו להשיג מטרה מרכזית אחת ומטרה משנית נוספת. המטרה המרכזית של מצלמת האבטחה היא לתעד את הקורה בשטח המצולם. תיעוד זה יכול להידרש לצורך מעקב אחר פעילות באזור מסוים בשעות שבהן יש פעילות באזור וכן לעקוב אחר פעילות בלתי מורשית באותו אזור, כאשר פעילות לא אמורה להיות קיימת בו.

כך למשל, מצלמה בכניסת הלובי של בניין יכולה לשמש בכדי לבצע ביום בקרה על הנכנסים והיוצאים מהבניין ובלילה בקרה על כך שאין כניסה של אנשים שאינם מורשים כדוגמת פורצים. המטרה המשנית של מצלמות אבטחה היא לשמש כמעין חיישני תנועה. ישנן מצלמות שיודעות להפעיל מערכת אזעקה בדיוק כמו חיישן נפח או חיישן מגע, כאשר הן מזהות תנועה באזור המצולם על ידן, מה שהופך אותן לחלק בלתי נפרד של מערכת האזעקה.

התקנת מצלמות אבטחה חייבת להתאים למטרות המצלמות

אחרי שהסברנו מהן מטרותיהן של מצלמות האבטחה, ניתן להבין גם מדוע חשוב מאוד להתקין אותן בצורה נכונה כמו שמבצעת חברת TITMATEG. כך למשל, אם מדובר במצלמות המותקנות בחנות בגדים, נרצה להתקין מצלמה אחת שתשקיף על כל אזור הדלת וחלון הראווה כדי שתתעד פעילות בלתי מורשית בשעות בהן החנות אינה פעילה.

כמו כן, נרצה להתקין מצלמות בחלקים השונים של החנות, כך שנקבל כיסוי מלא של כל פינה בחנות, בכדי למנוע גניבות בשעות הפעילות. בדוגמא זו, המצלמות חייבות להיות מותקנות בצורה כזאת שתעניק לנו כיסוי מלא מכל זווית של כל פינה בחנות ושל חזית החנות. לשם כך נדרשים סוגים שונים של מצלמות אבטחה וכן נדרשת התקנת מצלמות אבטחה על פי תכנית שגובשה מראש על מנת להשיג את אותו כיסוי מלא.

בנוסף לכך, תהליך ההתקנה אמור להבטיח תקשורת מלאה של כל המצלמות או האזקה עם רכזת האבטחה המותקנת בעסק, כך שכל חומרי הצילום יועבר לרכזת באופן רציף, חברת TITMATEG מתמחה גם בהתקנת אזעקות יתועדו ויאוחסנו ברכזת.

חיבור זה יכול להיות קווי או אלחוטי והוא דורש תכנון ותהליך של פרישת תווך החיבור בין כל מצלמה ובין הרכזת בצורה שתבטיח את פעילות המצלמה בכל עת ושתמנע מגורם לא מורשה לחבל בתהליך. לשם כך כאמור נדרשים אנשי מקצוע, המתמחים בתחום של התקנת מצלמות אבטחה ויודעים לא רק לבצע את ההתקנה הפיזית של המצלמות על קירות המבנה, אלא גם לבנות את התכנית הכוללת.