אנטישמיות בתקופתו. ג'רמי קורבין
אנטישמיות בתקופתו. ג'רמי קורבין צילום: רויטרס

דו"ח חמור על אנטישמיות, הטרדות ואפליה במפלגת הלייבור הבריטית.

נציבות הזוכוית האדם ושוויון הזכויות בבריטניה הגישה דו"ח ובו האשמות רבות כלפי המפלגה בתקופה בה עמד בראשה ג'רמי קורבין ומפרטת כיצד המפלגה עצמה עין מהתפשטות האנטישמיות בתוכה.

"הנהגתו של ג'רמי קורבין לא עשתה מספיק כדי למנוע אנטישמיות, ובמקרה הרע ניתן היה לראות כי היא מקבלת אותה" נכתב בדו"ח.

עוד נכתב כי "המפלגה הייתה אחראית לשלוש הפרות של חוק השוויון משנת 2010 הנוגעות ל"התערבות פוליטית בתלונות על אנטישמיות", "כישלון במתן הכשרה מספקת לאלה המטפלים בתלונות על אנטישמיות" וכן בנושא "הטרדה".

קרוליין ווטרס, יו"ר נציבות זכויות האדם ושוויון הזכויות בבריטניה אמרה כי "מפלגת הלייבור התחייבה לאפס סובלנות כלפי אנטישמיות. החקירה שלנו הדגישה תחומים רבים שבהם הגישה וההובלה של המפלגה להתמודדות עם אנטישמיות לא היו מספיקות. זה בלתי נסלח, ונראה כתוצאה מחוסר נכונות להתמודד עם אנטישמיות ולא מחוסר יכולת לעשות זאת".

למנהיגה החדש של מפלגת הלייבור, קיר סטארמר, שכבר הודיע על כוונתו לתקן את הליקויים ותופעות האנטישמיות שהתגלו במפלגה תחת הנהגתו של קורבין, ניתנה ארכה עד 10 בדצמבר על מנת להגיש תוכנית פעולה מפורטת כיצד הוא מתכוון ליישם את המלצות הנציבות למלחמה באנטישמיות במפלגה. במידה ולא "ההמלצות ייושמו בצו בית המשפט" לדברי ווטרס.

היא סיפרה כי כל תלונה שהוגשה על אנטישמיות בתקופת קורבין העמידה את המתלונן בעמדת נחיתות ויחס מפלה ולא הוגן כלפיו כתוצאה מהגשת התלונה שלו.