החרדים ונתניהו כבר לא?

עיתון 'המודיע' פרסם הבוקר מאמר חריף נגד ראש הממשלה נתניהו וקרא "לחשב מסלול מחדש" לקראת הבחירות המסתמנות

בן שאול , י"א בחשון תשפ"א

החרדים ונתניהו כבר לא? -ערוץ 7
כבר לא? נתניהו וליצמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הברית בין נתניהו והמפלגות החרדיות נפרמת? עיתון 'המודיע' פרסם הבוקר (ה') מאמר חריף נגד ראש הממשלה נתניהו וקרא "לחשב מסלול מחדש" לקראת הבחירות המסתמנות.

תחת הכותרת 'החרדים אינם בכיסה של אף מפלגה' תוקף כתב העיתון מנחם קלוגמן את ראש הממשלה וטוען כי הוא מאפשר את "מסע ההכפשה נגד הציבור החרדי שהגיע לממדים מסוכנים ובלתי נסבלים", כלשונו.

לאחר שתיאר את המצב הפוליטי הסבוך טען קלוגמן כי הציבור החרדי משלם את מחיר הכאוס. "הציבור החרדי, במושבותיו, לוקה בכפלים, כאשר יחסם של חלק ממקבלי ההחלטות הופך אותו לקרבן וטופל עליו עלילות, הגורמות להשנאתו ורדיפתו, וחלק מההגבלות המוטלות על הציבור הרחב, מתקבלות בעיניו כגזרות, שלא בהכרח מכוונות רק לטובתו, וההתמרמרות בקרב הציבור החרדי רק הולכת וגוברת כאשר אין מי שיעצור בעד ההסתה נגדו".

לדבריו, ראש הממשלה 'נשלט' על ידי שותפיו מכחול-לבן. "ראש הממשלה בנימין נתניהו, הפך לשבוי בידי שותפיו מכחול לבן בממשלה. ואף בידי חלק משריו, השייכים לליכוד. שפעמים רבות, אינם מיישרים קו עם עמדותיו, בעניין הלחימה בקורונה, מצב זה אסור שיימשך, כי הוא קטסטרופה למדינה שמצוקתה כה גדולה. ראש הממשלה שהוא חייב היות בבחינת 'המבוגר האחראי' הוא בצרות צרורות, ובנסיבות הקיימות עליו לקבל החלטות קשות, שלעיתים נוגדות לעמדתו.

"במצב זה הוא גם מקבל החלטות שמקוממות את הציבור החרדי, אין אנו חושדים בנתניהו, שהוא עושה זאת במכוון, כדי לפגוע בציבור החרדי, ובעיננו נראה כי אינו מייחס את המשקל הנכון לעמדות הנציגות החרדית בכל הקשור למלחמה בקורונה, והדבר כואב לנו ומכעיס אותנו".

את מאמרו חתם בקריאה לראשי המפלגות החרדיות לחשב מסלול מחדש. . "משום מה נתניהו שוכח שהחרדים היו תמיד השותפים הכי לויאליים בממשלתו, בניגוד לשותפים אחרים, ולעיתים, גם יותר מחברי מפלגתו, עלינו להזכיר לנתניהו, כי צפויות עוד בחירות נוספות במדינה, ואולי אף בקרוב ממש, היהדות החרדית המאורגנת חייבת להודיע לנתניהו כי התנהלות זאת עשויה לחייב אותנו גם אפשרות של חישוב מסלול מחדש, ואין אנו מונחים בכיסו, או בכיס מפלגתו.

"כך לא נוהגים עם שותפים נאמנים, אף אם הוא נתון בלחצים, ואדרבא, הנאמנות לשותפים לוייאלים נבחנת בשעה קשה, ולצערינו, הוא לא עומד במבחן הציפיות של הציבור החרדי. עתה היא השעה להציב את תמרור האזהרה לפני נתניהו, כאשר הציבור החרדי חש את מסע ההכפשה נגדו שהגיע לממדים מסוכנים ובלתי נסבלים".