השרה עומר ינקלביץ':
שליחי תורה מציון ממשיכים את דרכו של אברהם אבינו

שרת התפוצות באירוע לציון 25 שנה לפעילות תורה מציון: ''בטוחה שתמצאו פתרונות יצירתיים כדי להמשיך את השליחות בעידן הקורונה''.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"א בחשון תשפ"א

שליחי תורה מציון ממשיכים את דרכו של אברהם אבינו-ערוץ 7
זאב שוורץ ועומר ינקלביץ'
צילום: תורה מציון

תנועת השליחים "תורה מציון" קיימה היום (חמישי) טקס לציון 25 שנות פעילות במעמד שרת התפוצות עומר ינקלביץ' (כחול לבן).

בימים רגילים טרום מגפת הקורונה ציון דרך זה של ''תורה מציון'' היה מלווה בהזמנת אלפי בוגרי השליחות, אולם בשל הנסיבות הוזמנו לאירוע נציגים בודדים של בוגרים בהתאם להנחיות.

לאורך 25 שנות פעילות ''תורה מציון'' יצאו למעלה מאלף וחמש מאות שליחים לכל קצוות תבל והשפעתם הברוכה ניכרת בעולם היהודי בתפוצות - בחיזוק לימוד התורה, הזהות היהודית ובעידוד עליה.

במהלך האירוע הושק הסלוגן החדש שילווה את אירועי שנת ה- 25: ״מחברים את ישראל והתפוצות״.

הסלוגן מחדד את התובנה כי גם בעידן הקורונה הכה מורכב, החיבור החי הזה בין ישראל והתפוצות חייב להימשך.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' שהשתתפה בטקס, אמרה כי "משבר הקורונה מביא עימו אתגרים חדשים עבור השליחים ושולחיהם. אנחנו בטוחים שאתם, שהיוזמה והחדשנות הן נר לרגליכם, תיטיבו למצוא פתרונות יצירתיים כדי להמשיך את השליחות הזו בדרכים אחרות. אני יודעת שגם הקהילות מתמודדות עם תקופה לא פשוטה, ולכן חשוב שהן ירגישו שלמרות השיח שנעשה לעיתים דרך המסכים, ולמרות המסיכות והמגבלות, ליבו של השליח איתם.

''השבת פרשת 'לך לך', היא הפרשה שלכם השליחים: אברהם אבינו מקבל מאלוקים את הציווי 'לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך'. עד היום, אלפי שנים אחרי כן, ממשיכים שליחי תורה מציון את דרכו והולכים מארצם וממולדתם אל קצוות תבל כדי לחבר את אחינו שבתפוצות אל הזהות היהודית שלהם", הוסיפה ינקלביץ'.

זאב שוורץ, מנכ"ל תנועת תורה מציון, אמר כי ''25 שנה של פעילות הם הזדמנות טובה להודות למשפחת תורה מציון, לשליחים המסורים ולקהילות היקרות שאהבת ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל פועמת בליבם. היום אנו את מציינים את יום פטירת רחל אמנו ו-25 שנה לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. המכנה המשותף שצריך לצאת מהיום הזה הוא המחויבות שלנו כשליחי ציבור לאחדות ישראל ואהבת ישראל בארץ ובתפוצות''.