הרבנית ימימה מזרחי
הרבנית ימימה מזרחיצילום: קול רנה

מאות בנות השתתפו אמש (רביעי) בערב לימוד מקוון של מדרשות "קול רנה" לרגל יום פטירתה של רחל אימנו.

את השיעורים העבירו הרבנית ימימה מזרחי, הרבנית גאולה ניסים, הרבנית דנה סליי והוריה של רנה שנרב שהודו למאות המשתתפות בערב המיוחד והמרגש.

שירה שנרב סיפרה כי כשנולדה בתם הצעירה לפני כחצי שנה היא נשאלה האם זו נחמה עבורה. "לא הרגשתי נחמה", אמרה. "זה אור עצום שנכנס לנו לחיים, אבל זו לא נחמה על רנה".

"באותם ימים נזכרתי באמא נוספת, גדולה מאד, שכבר אלפיים שנה ממאנת להנחם. רחל אמנו לא מתנחמת, היא לא מתפשרת. היא בוכה, אבל לא רק - היא גם פועלת, 'יש שכר לפעולתך' אומר לה הקב"ה", הוסיפה.

היא שיתפה את הבנות בעשרות המיזמים שהוקמו לזכרה של רנה במטרה להוסיף תורה, חסד, אמונה ואור. "מאז הרצח של רנה אנחנו משתדלים, יחד עם עוד מאות ואלפי אנשים טובים שלא את כולם אנחנו מכירים, לפעול כדי שהמציאות תהיה הטובה ביותר".

בערב השתתפו, כאמור, מאות בנות מכל הארץ וביניהן בנות המדרשות של "קול רנה" הפזורות ברחבי הארץ. "הכל התחיל לפני כשלוש שנים. רצינו להקים מדרשה לנערות בעיר לוד בה אנו גרים. רצינו שיהיה לנערות מקום שיוכלו למלא בו את הזמן בתורה, בחסד וגם בפעילות חברתית", סיפר הרב איתן שנרב.

"את המדרשה הפעילו בנות כיתה י"ב, מתוך החלטה שהמדרשה תהיה מבוססת כולה על בנות נוער - הבוגרות יותר מפעילות והצעירות יותר משתתפות בו. ניצול מלא של כוחות הנוער בנתינה ובקבלה. רנה התרגשה מאוד לקראת כניסתה להדרכה במדרשה המקומית, אלא שפחות מחודש לפני שעלתה לכתה י"ב נרצחה בפיגוע.

"משפחת שנרב החליטה כבר בשבעה שכחלק מפעילויות ההנצחה לזכר רנה הם יציעו למקומות נוספים להקים מדרשה כזו. "תוך זמן קצר כבר הוקמה מדרשה מדהימה בעיר מודיעין ומשם זה התרחב לעוד יותר מעשר מקומות ברחבי הארץ, ויש עוד כמה שייפתחו בקרוב בעזרת ה'" , כך הרב שנרב.

עם הגבלות ההתקהלות עקב נגיף קורונה קיבלו החלטה במדרשות "קול רנה" להמשיך בכל הכח בפעילות המדרשה בכפוף להגבלות. "כשמותר להתקהל בשטח הפתוח עם מסכות ובריחוק אנחנו ממשיכים את פעילות המדרשה באופן הזה וכשגם ההתקהלויות אסורות הפעילות מועברת דרך הזום" סיפר.

על הרעיון שעומד מאחורי רעיון המדרשות הסביר: "לצערנו בנות רבות מתחילות להכיר את עולם התורה והאמונה כשמגיעות למדרשות אחרי התיכון. הרעיון הוא לחבר אותן לעולם הזה כבר מגיל צעיר. וברוך ה' אנחנו רואים ברכה ברעיון".

מתניה שנרב, מנכ"ל עמותת "קול רנה", אמר: "מרגש כל כך לראות איך 'החלום' של רנה מתגשם ועשרות בנות י"ב מקימות ומדריכות במדרשות שמוסיפות באור ובתורה ברחבי הארץ".