נתניהו נזף בשרים: תפסיקו לצייץ בזמן ישיבת הקבינט

שר האוצר צייץ בטוויטר נגד כחול לבן, ראש הממשלה גילה זאת והגיב בכעס: ''מי שעושה את זה לא ראוי שישב כאן. תדליפו אבל לא ככה''.

ערוץ 7 , י"א בחשון תשפ"א | עודכן: 08:10

נתניהו נזף בשרים: תפסיקו לצייץ בזמן ישיבת הקבינט-ערוץ 7
הציוץ שהרגיז את ראש הממשלה
צילום: טוויטר

ראש הממשלה בנימין נתניהו זעם הערב (חמישי) על כך ששר האוצר ישראל כ''ץ פרסם ציוץ בטוויטר בזמן ישיבת קבינט הקורונה.

"שמעתי על הדלפות בשידור חי מישיבת הממשלה. אבל לא שמעתי על ציוצים בשידור חי מישיבת הממשלה. אני מבקש מכם לחדול מיד. מי שעושה את זה לא ראוי שישב בממשלה", אמר נתניהו לשרי הקבינט. "תדליפו, אבל לא ככה''.

כאמור, מה שהעלה את חמתו של נתניהו היה ציוץ שפרסם שר האוצר כ''ץ, בו תקף את שרי ''כחול לבן'' שלדבריו פועלים נגד פתיחת המסחר אחרי שהצהירו כי ייאבקו לטובת בעלי העסקים. ''כחול לבן עוד פעם נלחמים כאריות ונופלים כזבובים. סיפרו כל היום שיאבקו בעד החנויות והעסקים הקטנים וכעת מסתדרים בשלשות ופועלים נגד", כתב כ''ץ.

''אני מכבד את מי שיש לו עמדה אחרת מדעתי, אבל לא את המתקפלים והלא ישרים. אם העסקים הקטנים צריכים לסמוך עליכם, עדיף להם שיארזו", הוסיף שר האוצר.

קודם לכן נרשם עימות קצר בקבינט בין שר האוצר ישראל כ''ץ לשרת התחבורה מירי רגב. כ"ץ אמר כי ''צריך לסייע לעיר כמו באר שבע שתושבי שדרות באים אליה כדי לראות סרטים''.

השר עמיר פרץ העיר ''יש בשדרות סינמטק'' ומירי רגב הגיבה: ''כ"ץ לא ידע כי לא היה שם''. השר כ"ץ לא נותר חייב ועקץ: ''הייתי עשרות פעמים בשדרות. עשיתי דברים לפריפריה לפני שבכלל חלמת להיות שרת התחבורה''.

לפי המסתמן כעת, המסחר ייפתח רק ביום ראשון בעוד שבוע. ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי אמרה בקבינט כי ''מקדם ההדבקה שאנחנו רואים היום הוא עוד ללא ההשפעה של פתיחת השלב הראשון. אם נפתח שלב נוסף באמצע שלב - זה יוביל לכך שנעשה צעד אחד בלי להבין את הצעד הקודם. זה הכי מסוכן. חייבים שבועיים בין שלב לשלב''.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר: ''אנחנו הבאנו את כל הנתונים בצורה הכי מסודרת. העמדה שלנו ברורה ומבוססת. אנחנו מבקשים לכבד את החלטת הקבינט ולהמתין שבועיים. לכל שלב יש השפעה''.

לפני ישיבת הקבינט התגאה ראש הממשלה בנימין נתניהו בהחלטתו להטיל סגר בישראל, וסיפר על מאמציו להביא חיסון למדינת ישראל.

''הצלנו חיים רבים באמצעות הסגר - קיבלנו החלטה קשה אך מוצדקת", אמר נתניהו. "בניגוד למה ששומעים בתקשורת, הרבה מומחים בעולם מעריכים את המדיניות שלנו. זה לא אומר שהקורונה מאחורינו - מצבנו השתפר, אך הוא מאוד שברירי".

"רק לפני כמה שבועות היו שדיברו בטון מנופח שישראל במצב על הפנים ואירופה במצב טוב, והיום המצב באירופה קשה עם תוצאות טראגיות", סיפר ראש הממשלה. ''חלק ממדינות אירופה בחשש לאיבוד שליטה".

''אנחנו עושים כל מאמץ לפתיחה זהירה של העסקים, נבדוק את מתווה החינוך בשבועיים הקרובים'', אמר נתניהו. ''רק חיסון יוכל להוציא אותנו לשגרת קורונה אחרת, אני פועל לכך ללא הפסקה''.

ראש הממשלה אמר כי אם התחלואה תעלה בעיר כלשהי, ימליץ לקבינט לסגור אותה, ''לא משנה איזה מגזר היא. אני גם שוקל לבקש הגבלות על ערים כתומות".