הפועל באר שבע תסיים את המסע האירופי?

הפסד מאכזב לניס הצרפתית בתוצאה 0:1 וניצחון במקביל של סלביה פראג הצ'כית, עלול לסבך את הפועל באר שבע במאמציה לעלות שלב באירופה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"א בחשון תשפ"א

כדורגל
כדורגל
iStock

לא כל יום נס. אחרי הניצחון הגדול והמפתיע בשבוע שעבר על סלביה פראג הצ'כית, עם שני שערים בתוך דקה ברגעי הסיום, הערב (חמישי) הפועל באר שבע לא הצליחה לעקוץ.

הדרומיים, מחזיקי גביע המדינה בכדורגל, עלו לשחק באצטדיונה של ניס בצל פיגוע הדקירה שהתרחש כקילומטר וחצי מבית המלון בו שהתה הבוקר, כשגם זה לא מנע מהם להצליח כמעט ולהפתיע יריבה אירופית נוספת בעוד ערב גדול של הנציגות הישראליות והשגרירים במסעם האירופי.

הצרפתים המקומיים ניצלו חולמנות בהגנת באר שבע בדקה ה-23 בכדי לכבוש את שער היתרון, אך באר שבע לא ויתרה וניסתה ככל יכולתה. לרוע מזלה זה לא הצליח לה כשאפילו ז'וסוואה, שחקנה הפורטוגלי של באר שבע שעמד בספק למשחק הערב לאחר שעדיין לא החלים מקורונה אך עבר מספיק ימי בידוד ולכן אושר לו להשתתף במשחק על ידי אופ"א ברגע האחרון, החמיץ בדקה ה-45 הזדמנות גדולה להשוות את התוצאה.

במחצית השניה המשיכה באר שבע להפעיל את כל מה שברשותה בכדי להשוות ואולי אף להפוך את התוצאה, אך החמצה מסמרת שיער נוספת שלה, הפעם מראשו של אנתוני וראן ממש בשניות הסיום.

באר שבע, שבמשחק מול סלביה בשבוע שעבר לא הייתה צריכה יותר מ-4 איומים למסגרת כדי לייצר 3 שערים, לא מצליחה לעשות זאת הפעם ולנצל את מעט ההזדמנויות שלה לכיבוש שערים ומפסידה לראשונה העונה באירופה, הפסד מתסכל ומאכזב, כזה שעשוי להשפיע על העונה האירופית שלה רבות.

באר שבע אמנם עדיין במקום השני בבית, אך בשל העובדה כי סלביה פראג ניצחה את באיירן לברקוזן הגרמנית, צריכה מחזיקת הגביע הישראלית להשיג נקודות מול הגרמנים בכדי להעפיל לשלב הבא, כאשר אחרי שני מחזורים לכל אחת מהקבוצות בבית יש 3 נקודות. לא בטוח שזה משהו אפשרי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il