טראמפ מצמצם את הפער

סקר של רשת "פוקס ניוז": הפער בין ביידן לטראמפ הצטמצם לשמונה אחוזים, לאחר שביידן הוביל בעשרה אחוזים לפני שבועיים.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשפ"א

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: Official White House Photo by Joyce N. Boghosian

הנשיא טראמפ ממשיך במגמת צמצום הפער מג'ו ביידן. סקר של רשת "פוקס ניוז" מגלה כי לאחר שהפער בין שני המועמדים עמד על עשרה אחוזים לטובת ביידן בתחילת חודש אוקטובר, הפער הצטמצם מעט ועומד כעת על שמונה אחוזים בלבד.

על פי הסקר מוביל ביידן בקרב כלל המצביעים על 52 אחוזים לעומת 44 אחוזים לטראמפ, כאשר בתחילת אוקטובר הוביל ביידן עם 53 אחוזים לעומת 43 לטראמפ. "ביידן מחזיק בהובלה משמעותית מבחינה לאומית. הצבעות רבות כבר נשלחו, ויש מעטים בלבד שמתלבטים.

קשה לראות את המירוץ הלאומי משתנה באופן משמעותי בימים האחרונים לפני הבחירות, אבל זה לא אומר שבלתי אפשרי מבחינת טראמפ לנצח ברגע האחרון ולזכות במרבית האלקטורים", אמר הסוקר הדמוקרטי כריס אנדרסון שערך את הסקר עם הסוקר הרפובליקני דארון שו.

הסקר מראה שטראמפ מועדף על ידי גברים לבנים בפער של 17 אחוזים, בקרב מצביעים כפריים בפער של 18 אחוזים על ביידן, ובקרב נוצרים אוונגליסטים לבנים בפער עצום של 50 אחוזים על ביידן. ביידן הוא המועדף בקרב נשים בפער של 17 אחוזים, בקרב נשים בפרברים בפער של 29 אחוזים, היספנים עם 18 אחוזים מעל טראמפ, שחורים עם 66 אחוזים יתרון, ומצביעים מתחת לגיל 30 עם 32 אחוזים מעל טראמפ.

בקרב המבוגרים מעל גיל 65 שתמכו בטראמפ בהפרש של 9 נקודות בשנת 2016, נרשם מהפך וביידן זוכה ליתרון של 10 אחוזים בסקר החדש. "לביידן יש את היתרון בקרב קבוצות מפתח, במיוחד קשישים, פרברים ועצמאיים", אמר הסוקר הרפובליקני דארון שו.

"טראמפ זקוק לעוד כמה נקודות מתוך הקבוצות האלה כדי לזכות בבחירות. המכשול העיקרי הוא היציבות העיקשת של הגזעים השונים בחברה האמריקאית. זה לא השתנה הרבה לאורך השנה למרות מגיפות, קריסות כלכליות ותסיסה חברתית מאסיבית".