שיא נדבקים במדינות רבות

המאבק בקורונה: ארה"ב, גרמניה, פולין ואוקראינה רשמו שיא נדבקים יומי, בבריטניה שוקלים סגר מלא, ובסלובקיה יבדקו את כל האוכלוסיה.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשפ"א

מחלקת קורונה. אילוסטרציה
מחלקת קורונה. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

מדינות העולם ממשיכות להיאבק בקורונה ורבות מהן רושמות שיא חדש של נדבקים ביממה.

בארה"ב נרשם ביום שישי שיא של מעל 94 נדבקים חדשים ביממה אחת, ששבר את השיא שנקבע ביום חמישי ועמד על מעל 91 אלף נדבקים ביממה.

בכך הגיע מספר הנדבקים הכולל בארה"ב למעל 9 מיליון בני אדם. ביום שישי צייץ הנשיא טראמפ בחשבון הטוויטר שלו כי "יותר בדיקות משמעותן יותר מקרים. יש לנו את הבדיקות הטובות ביותר. מקרי המוות בירידה מוחלטת!".

גם גרמניה רשמה שיא חדש של נדבקים ביממה עם 19,059 מקרי הידבקות חדשים, ושברה את השיא שנקבע יממה אחת לפני כן ועמד על 18,681 מקרים חדשים.

בסך הכל רשמה גרמניה 10,452 מקרי מוות כתוצאה מהקורונה. גם בפולין נרשם שיא חדש של נדבקים ביום שישי, עם 21,897 מקרי הידבקות חדשים ועוד 280 מתים מהנגיף, מה שמעמיד את מספר הקורבנות הכולל על 5631. בבריטניה נרשמו ביום שישי 24,405 נדבקים חדשים, ועל פי דיווחים מהממלכה ראש הממשלה בוריס ג'ונסון שוקל הטלת סגר חדש על מנת לבלום את המשך התפרצות המגיפה.

גם אוקראינה רשמה שיא נדבקים חדש ליממה עם 8752 נדבקים חדשים. צרפת דיווחה על 49,215 מקרי הידבקות חדשים, והמספר הכולל של נדבקים בצרפת עומד על מעל 1.3 מיליון בני אדם ומספר המתים מהמגיפה עומד על 36,565 בני אדם.

בסלובקיה הודיעה הממשלה על תוכנית שאפתנית במיוחד במסגרתה יבדקו כל האזרחים מעל גיל 10, ארבעה מיליון בני אדם בסך הכל, לקורונה במהלך שני סופי השבוע הקרובים. בסך הכל רשמה יבשת אירופה מעל 10 מיליון מקרי הידבקות בקורונה, ו-275 אלף מקרי מוות.