מוסלמים בירושלים: "את נפשנו ודמנו נקריב למענך מוחמד"

אלפי מוסלמים נאספו ברחבת מסגד אל-אקצה כדי להביע תמיכה בנביא מוחמד ולמחות על פרסום הקריקטורות.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשפ"א

מוסלמים בירושלים: "את נפשנו ודמנו נקריב למענך מוחמד"-ערוץ 7
מסגד אל אקצא
צילום: Nati Shohat/FLASH90

אלפי מוסלמים הגיעו ביום שישי לתפילה במסגד אל-אקצה להביע תמיכה בנביא האסלאם מוחמד בתגובה לפרסום המחודש בצרפת של האיורים על מוחמד לאחר שמורה נרצח וראשו נערף בידי מוסלמי שמחה על הצגת האיורים ע"י המורה בשיעור שלימד על חופש הביטוי.

המתפללים הפגינו ברחבת מסגד אל-אקצה נגד נשיא צרפת מקרון שיוזם מהלך חקיקתי כדי לשפר את ההתמודדות עם האסלאם הקיצוני והבדלנות האסלאמיסטית המאיימת לדבריו על המדינה.

בהפגנה נשמעו הקריאות הבאות: "את נפשנו ודמנו נקריב למענך מוחמד", "אומה שמנהיגה מוחמד לעולם לא תיכנע", "מנהיגנו לעולם ועד הוא אדוננו מוחמד" ו"מקרון, הפקד שלא לעבור את הגבול".

הדרשן, השיח' עיכרמה סברי, המשמש ראש המועצה האסלאמית העליונה, קרא ליום זעם במחאה נגד הפגיעה בכבודו של מוחמד בציינו, כי צרפת פגעה בעצמה וכי דבר לא יכול באמת לפגוע בשליחו של אללה.

בהפגנה בעזה אמר פתחי חמאד מבכירי חמאס כי צרפת בהנהגת מקרון לא חדלה מלחלום על מסע צלב חדש נגד העולם המוסלמי, אך עליה לזכור שהצלבנים כשלו בקרב חיטין וצבא נפוליון נכשל לפרוץ את חומות עכו.

חמאד אמר עוד: "אם אתה נכד של הצלבנים אזי אנו בעזה ובפלסטין נכדים וממשיכים של הנביא מוחמד עליו השלום ונכדים של סלאח א-דין".