שלמה שרף יושעה מערוץ הספורט עד להודעה חדשה

שלמה שרף שלח בשידור בערוץ הספורט את שחקן מכבי פתח תקווה אבידאל ארויו ״לאכול בננות״.

ערוץ 7 , י"ג בחשון תשפ"א

שלמה שרף
שלמה שרף
צילום: Moshe Shai/FLASH90

שלמה שרף יושעה מערוץ הספורט עד להודעה חדשה זאת לאחר ששלח בשידור בערוץ הספורט את שחקן מכבי פתח תקווה אבידאל ארויו ״לאכול בננות״.

זה קרה במשחק הניצחון של פתח תקוה על הפועל חיפה. אבדיאל ארויו העדיף לבעוט והחמיץ הזדמנות.

המאמן הלאומי לשעבר, ששימש כפרשן ליד השדר יונתן כהן, כעס על המהלך ואמר שצריך לשלוח אותו הביתה. "עכשיו אני מגרש אותו, עכשיו אני מעלה אותו על מטוס. שלח אותו הביתה חבל על הזמן שלו. אגואיסט, תן פס לגול".

כהן ציין שארויו הגיע מפנמה. "פנמה? שיילך לאכול בננות", ענה שרף.

במכבי פתח תקווה אמרו כי הם המומים מההתבטאות של שרף. "לאור התבטאות זאת לא נאפשר לאדון שלמה שרף להכנס למשחקי הבית של מכבי פת, אנו נפנה לספורט 5 על מנת להודיע להם על כך וכן אנו צפויים לתבוע את שלמה שרף עקב לשון הרע וגזענות על ההתבטאות האומללה הזו".

גם במנהלת הליגות לא שתקו לאמירה הגזענית והמבישה של שרף ואמרו כי "אנו רואים בחומרה רבה את ההתבטאות המכוערת והגזענית של שלמה שרף ולא נעבור עליה בשתיקה. נפעל מול הזכיין למיצוי הליך משמעתי משמעותי כנגדו. לא נאפשר לאף אדם לפגוע בשחקנים על בסיס דת, גזע או מוצא".

שר התרבות והספורט חילי טרופר יצא גם הוא כנגד האמירה המגעילה של שרף כשאמר: "מול תופעות של גזענות יש לעמוד בצורה ברורה. אמירתו של שלמה שרף אינה ראויה ואין לה מקום בספורט הישראלי ובחברה בכלל. נכון נהגו בספורט 5 כאשר החליטו להשעות את שרף. ביחד נשמור על הספורט כמקום שיש בו מקום לכל אחד ואחת בלי הבדל דת, גזע ומין".

מאוחר יותר הגיב שלמה שרף ואמר כי הוא מוכן להתנצל, "מוכן להיפגש עם ארויו ולהתנצל בפניו. אני מבין שזה נשמע לא טוב, אבל ההתבטאות שלי לא הגיעה מגזענות ואינה קשורה לצבע עורו אלא להיותו פנמי. מה כבר אמרתי? הוא עשה מהלך מכעיס מבחינת כדורגל, יונתן כהן הזכיר שהוא מפנמה - ואמרתי שיילך לאכול בננות כי פנמה מובילה ביצוא בננות

אני לא חשבתי בכלל על צבע עורו, זה לא משנה לי - אלא במובן טוב. כמו שאגיד לך כישראלי שישלחו אותך לאכול חומוס אם אתה לא פוגע במגרש. אני מתנצל בפני כל מי שנפגע מהדברים - אבל באמת שלא התכוונתי. לא דיברו איתי עדיין מערוץ הספורט. ושוב, אפגש בשמחה עם השחקן, ואתנצל בפניו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il