הישראלי הראשון שישתתף בניסוי חיסון הקורונה שיבא

המרכז הרפואי שיבא הודיע כי שגב הראל, 26 משדה נחמיה הוא הישראלי הראשון שישתתף מחר בניסוי חיסון הקורונה של המכון הביולוגי אשר יתקיים במרכז הרפואי שיבא.

"החלטתי להתנדב לניסוי מכמה סיבות מאוד פשוטות", אמר הראל. "ראשית אני רואה זכות גדולה בלעזור ולתרום. הרבה אנשים נפגעו מהקורונה גם בריאותית, גם נפשית ובעיקר כלכלית - ואם זו התרומה הקטנה שאני יכולת לתת, להשתתף בדבר הזה ולהביא תקווה - שאנחנו בדרך לסיים את המגיפה אז עשיתי את שלי", סיפר.

"אין לי ממש חששות אני בחור בריא ומאמין במערכת החיסונית של הגוף שלי, ישבתי עם הרופאים שמנהלים את הניסוי וחושב שהכל יהיה בסדר. אפילו בטוח בזה", אמר. "המשפחה הקרובה שלי שמחה ותמכה בכך שיש לי הזדמנות לעשות את הדבר ההיסטורי הזה",

"כמו בכל דבר בחיים שיש בו סיכון, יש כאלה שיותר תמכו ויש מי שפחות, אבל אני מכבד את כולם. בסוף זאת החלטה שלי וככל שאני מתעמק בנושא אני עוד יותר שלם עם זה".

במקביל הניסוי מתקיים גם במרכז הרפואי הדסה. בית החולים הדסה עדכן אתמול כי המשתתף הראשון שיקבל בבית החולים את החיסון הוא צעיר בן 34. מדובר בדוקטורנט מדרום הארץ, שהתנדב לקחת חלק בניסוי.

המשתתף הראשון קיבל אמש הודעה ממנהל היחידה למחקרים קליניים בהדסה, פרופ' יוסי קרקו, ומתאמת המחקר חנה דרורי, כי נמצא מתאים להשתתף בניסוי וסוכמו עימו הפרטים האחרונים.

החיסון הישראלי שפותח במכון הביולוגי משתמש בטכנולוגיה דומה שנוסתה בהצלחה כבר כמה זמן נגד נגיף האבולה. בשלב הראשון של הניסוי החיסון יוזרק לבני 18-55, אחר כך לבני 56-85.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו