הרב חיים נבון: מרים פרץ לנשיאות

״כשהעם קרוע והממשלה לא מתפקדת, דבר אחד ברור לי: מרים פרץ צריכה להיות הנשיאה הבאה״.

ערוץ 7 , י"ג בחשון תשפ"א

הרב חיים נבון: מרים פרץ לנשיאות-ערוץ 7
מרים פרץ
Photo by Miriam Alster/Flash90

הרב והסופר חיים נבון קורא למנות את כלת פרס ישראל מרים פרץ לנשיאת מדינת ישראל.

בטור שפרסם בעיתון ״מקור ראשון״ כתב הרב נבון כי ״בקיץ ייבחר הנשיא ה־11 של מדינת ישראל, ורשימת המועמדים כבר רותחת. כרגיל, כמעט כל המועמדים הם פוליטיקאים בעבר ובהווה: יולי אדלשטיין, בוז'י הרצוג, עמיר פרץ, יהודה גליק, שמעון שטרית ואחרים.

״יש שמדברים על שדרוג או שנמוך נתניהו לכדי נשיא, בשביל החסינות. בליכוד זממו השבוע לשלוח את גנץ לבית הנשיא, בתמורה לוויתור על הרוטציה. ואני אומר: הגיע הזמן למשהו אחר״.

לדבריו, ״יש אישה שלא הכריזה על מועמדות לנשיאות, אבל העם כבר בחר בה. סקר של מכון "דיירקט פולס" הראה ש־44 אחוזים מהישראלים רוצים את מרים פרץ כנשיאה. במקום השני זכה הרצוג עם 18 אחוז. סקר של "מאגר מוחות" הוסיף לרשימת המועמדים את נתניהו, והתוצאה הייתה נחרצת עוד יותר: פרץ קיבלה 50 אחוזים, ונתניהו 23 אחוז.

״בכל שנותיי במדינה הזו אינני זוכר איש או אישה שזכו לאהדה עממית כמו מרים פרץ. בכל מקום היא מתקבלת בהערצה יוצאת דופן. כמובן, הקורבן העילאי שהקריבה למעננו מעורר בכולנו התרגשות והשראה, אבל זה לא נגמר שם. בכל פעם שהאישה הזו מדברת יוצאים מפיה דברי חיזוק, אחדות ואמונה שאין כמותם. מרים פרץ מלמדת אותנו מה היינו רוצים להיות. יותר מזה: היא משכנעת אותנו שבעומק נפשנו אנחנו כבר מי שהיינו רוצים להיות. נדמה שכל אזרחי ישראל אוהבים אותה, מלבד אולי עיתונאי ׳הארץ׳ רוגל אלפר, ועם ההסתייגות הזו נוכל לחיות״.

הרב נבון פנה אל חברי הכנסת, ״אלו שאם לא תהיה עוד מערכת בחירות בקרוב הם שיצביעו בעוד כמה חודשים מי יהיה הנשיא – מוטב שהם ייתנו דעתם לשאלה מה רוצים בוחריהם. האמת היא שאתם לא צריכים לבחור נשיא. אנחנו כבר בחרנו נשיאה; אתם צריכים רק לאשר את בחירתנו״.