שוב השיפוט ניצח: תיקו לבית"ר והפועל

עם החלטת שיפוט גבולית במיוחד, נפרדו שתי היריבות המרות, בית"ר ירושלים והפועל ת"א בתיקו 1:1, במשחק שהוא לא רק ספורט

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ד בחשון תשפ"א

דראפיץ'. יחייך בהמשך?
דראפיץ'. יחייך בהמשך?
צילום: פלאש 90

לא נפרדו כידידים. מאז ומעולם משחק בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב היה הרבה יותר מעוד משחק על 3 נקודות. זה הרבה יותר מיריבות רבת שנים וזכיות תארים אחת על חשבון השניה, זה הרבה יותר מספורט - זו למעשה יריבות פוליטית ומרה בין מי שמייצגת את התנועה השמאלית במדינה לבין מצביעי הימין והליכוד ברובם במשך השנים.

הערב (מוצאי שבת) עם חזרתה של עונת 2020/21 בליגת העל בכדורגל, נפגשו שוב השתיים למשחק רווי מתח ודרמה, גם אם זה התנהל ללא שני קהלי האוהדים שנחשבים לשניים מקהלי האוהדים הגדולים והאדוקים ביותר בספורט הישראלי.

כמו בסיפור הפוליטי במדינה, גם הפעם נראה כי האדומים מת"א נעזרו לא מעט בהחלטות שיפוט מפוקפקות כאשר בעיטת עונשין מ-11 מטרים נשרקה לחובת בית"ר לאחר טענה לנגיעת יד של שחקנה ברחבת שערו שלו, טענה שלא צולמה באופן ברור מספיק במצלמות הטלוויזיה.

שופט מערכת ה-VAR, אלי חכמון שהיה מעורב לא מעט פעמים בהחלטות שיפוט שערורייתיות נגד בית"ר ירושלים בעבר, פסק כי התרחשה נגיעה ולשופט המשחק רועי ריינשרייבר לא נותרה ברירה אלא לפסוק לבעיטת עונשין מ-11 מטרים אותה בעט עומרי אלטמן בלי בעיות פנימה.

במחצית השניה הצליחה בית"ר להשוות, כאשר חלוץ הרכש החדש והמבטיח ירדן שועה בישל למיכאל אוחנה שחזר לשחק כדורגל לאחר שנה וחצי מחוץ למגרשים, שער מרגש במיוחד ואף הייתה קרובה למהפך כאשר בדקות הסיום עוד הספיקה בית"ר להחמיץ מרגליו של רועי פדידה הצעיר.

בסיום, גם במקרה הזה, כמו במאבק הפוליטי, השתיים נפרדו בתיקו אך לא כידידים.

הפועל נחלצת מלרשום את פתיחת העונה הגרועה ביותר בתולדותיה כאשר זו לראשונה העונה לא מפסידה, אך גם לא מנצחת. בית"ר? לא כך היא קיוותה להיראות אחרי החזרה מפגרה וחילופי המאמנים, אך נראה כי זו לבסוף תוצאה של אימונים מועטים שלא יכלה לקיים בשל הגבלות הסגר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il