נציגי האמירויות ביקרו את יהודי ברלין

צמרת שגרירות האמירויות בגרמניה ערכה ביקור היסטורי במרכז היהודי בברלין ופגשה לשיחת עומק את רב העיר הרב יהודה טייכטל.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ד בחשון תשפ"א

נציגי האמירויות ביקרו את יהודי ברלין-ערוץ 7
שגרירת האמירויות עם הרב טייכטל
צילום: באדיבות הקהילה היהודית בברלין

שגרירת איחוד האמירויות בגרמניה ובכירי השגרירות ערכו ביקור היסטורי במרכז היהודי בלב ברלין, שם פגשו את רב העיר, הרב יהודה טייכטל.

הביקור נפתח בסיור מקיף במוסדות החינוך של חב"ד בעיר, בבית הכנסת המפואר וכן באתר הבנייה של הקמפוס החדש ההולך ונבנה בימים אלה.

הביקור נערך בהמשך להסכם שנחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות בשבועות האחרונים ונועד להעמיק את הקשר ולקדם מהלכים משותפים למען המאבק באנטישמיות. "העניין פה הוא לא פוליטי, אלא הזדמנות פז לקדם מהלכים שיועילו לכלל האנושות ושיביאו להשלכות על הקהילות היהודיות ברחבי העולם", הסביר הרב טייכטל. "יש להיאבק ביחד במאבק באנטישמיות, נגד מי שמגלה חוסר הבנה של הערכים האנושיים".

השגרירה המוסלמית אמרה כי "יוזמת השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות באה מהאמונה כי כולנו ילדים של אברהם". עוד אמרה כי "השנים הרבות של עוינות ומלחמה לא הביאו פתרון לתושבי ארצותיו".

היא הוסיפה כי כי "בקוראן אין אנטישמיות. מבחינת איחוד האמירויות, תמיד היה בראש סדר העדיפויות לפגוש את כל הדתות בפתיחות, בכבוד ובסובלנות".

במפגש ההיסטורי, העלה הרב טייכטל הצעה להדליק נר חנוכה, בחודש הבא, בשגרירות איחוד האמירויות ונענה בחיוב.

הרב טייכטל, שבעצמו היה קורבן לאנטישמיות בשנה שעברה, הוסיף ואמר כי "יש אנטישמיות בחלקים של העולם המוסלמים. אזרחים יהודים רבים חיים עם הפחד מפני התקפות אנטישמיות. לכן חשוב כל כך שעם יוזמת השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות, נפתח דרך חדשה של כבוד והערכה הדדיים. לעולם לא נשכח את מה שהיה בעבר - אך עלינו ליצור עתיד טוב יותר".