כיתה
כיתהצילום: איסטוק

עם החזרה לבתי הספר בכיתות הנמוכות ולימודים במתווה של קפסולות, קוראת תנועת נאמני תורה ועבודה למורים ולמנהלים, שלא להפריד את התלמידים והתלמידות הצעירים לקפסולות שיחולקו לפי מגדר, אלא להקפיד כי התלמידות והתלמידים ימשיכו ללמוד יחד.

"ישנה נטיה, ולעיתים היא אפילו לא מכוונת, להפריד במתווה הקפסולות את הכיתות לבנים ובנות, מה שממסד בפועל הפרדה מגדרית בבתי הספר הממ״ד כבר בכיתות הנמוכות, גם בבתי הספר בהם למדו התלמידות והתלמידים יחד, עד כה. חשוב להיזהר מפיחות זוחל בנושא הזה", אומר הרב צבי קורן, ראש תחום החינוך בתנועת נאמני תורה ועבודה.

לדבריו, "המציאות בה התלמידים והתלמידות לומדים ופועלים יחד בגבולות חינוכיים טובים, הינה מציאות בריאה ובונה לקראת חייהם כמבוגרים שומרי מצוות בחברה המודרנית, וחשוב לא לפגוע במציאות זו".

כחצי מיליון תלמידי כיתות א'-ד' חזרו הבוקר (ראשון) לבתי הספר, לראשונה מאז החל הסגר השני, סמוך לראש השנה.

על פי המתווה, כיתות א'-ד' ילמדו לפחות ארבעה ימים בשבוע בבתי הספר ויום לימודים נוסף יתקיים בלמידה מקוונת מרחוק. חלק מהרשויות הודיעו כי הצליחו להחזיר את כל תלמידי שכבות אלה לחמישה ימי למידה.

בכיתות א' ו-ב' ילמדו התלמידים בקפסולות. בכיתות ג' ו-ד' ילמדו בקבוצות קבועות של עד ‭ 20‬תלמידים בכיתה. תלמידי כיתות ה' עד י"ב ימשיכו ללמוד מרחוק בלבד.