אדלשטיין משיב לכ"ץ: מוביל לסגר נוסף

שר הבריאות אדלשטיין הגיב היום לשר האוצר על קריאתו לפתוח את חנויות הרחוב וטען כי זו קריאה לצעד פזיז.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בחשון תשפ"א

אדלשטיין משיב לכ"ץ: מוביל לסגר נוסף-ערוץ 7
השר יולי אדלשטיין
צילום: דוברות

שר הבריאות יולי אדשטיין הגיב היום (ראשון) לשר האוצר ישראל כ"ץ על קריאתו לפתוח את חנויות הרחוב ביום שלישי הקרוב וטען כי זו קריאה לצעד פזיז.

"מי שדורש להוביל היום, אחרי העלייה במקדם ההדבקה, לפתיחה פזיזה של המשק, מוביל אותנו בעיניים פקוחות לסגר נוסף ולאסון כלכלי, חברתי ובריאותי. אני מבין את מצוקתם של בעלי החנויות. חובתנו לעזור להם ולספק להם רשת ביטחון כלכלית, לדאוג באמת – לא רק בהצהרות", כתה השר אדלשטיין בפייסבוק.

"יחד עם זאת לזכור כי פתיחה מהירה עכשיו משמעה סגר נוסף אחר כך. השאננות תוביל לגזר דין מוות לעסקים רבים. עלינו רק לראות מה קורה כעת בגרמניה, אנגליה, צרפת, יוון ומדינות נוספות ולהבין כי ההחלטות על פתיחת המשק אסור שתהיינה תחרות בפופוליזם שעלולה להוביל להרס המשק במקום לשיקומו".

שר האוצר כ"ץ תקף היום פעם נוספת את החלטת קבינט הקורונה להמתין עם פתיחת חנויות הרחוב. בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו כתב כ"ץ: "זה הזמן לקבלת החלטה על פתיחת חנויות הרחוב ביום שלישי הקרוב. הצורך והצידוק קיימים ומנומקים וגם התחלואה יורדת. התעקשות משרד הבריאות מיותרת וחסרת בסיס עובדתי ומובילה לאנרכיה והעדר פיקוח, שרק יגבירו את התחלואה. את מוקדי ההדבקה יש לאתר ולאכוף במקומות אחרים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לסוחרים בסרטון שפרסם ואמר: "אני יודע כמה קשה. אני מבקש מכם לשתף פעולה עוד כמה ימים. הצלחנו בכוחות משותפים להוריד את התחלואה, אנחנו לא רוצים שהיא תעלה בחזרה. אני אעזור לכם בכל דרך, עזרנו לכם כלכלית, נעזור לכם בעוד אמצעים. תחזיקו מעמד, עוד כמה ימים תוכלו לפתוח ובעזרת השם נתגבר יחד על התחלואה ויחד על הקורונה. נעזור לכם לשקם את העסקים שלכם. אתם חשובים לי, אני שומע אתכם, אני מבין אתכם".