שטפון. ארכיון
שטפון. ארכיוןצילום: פלאש 90

מכתב פתוח לבני ובנות הנוער שלנו

בטח שמעתם על מזג האוויר המתקרב ועל השיטפונות שבדרך. השבועות הארוכים בבית ובלי בית-ספר מוסיפים לפרפרים שבבטן.

כי שטפון זה מראה מרהיב, מרגש ומיוחד: רעש מים זורמים במדבר, קול אבנים מתנפצות והד שמכה מקצה לקצה. מי שהיה שם יודע.

והכלל הוא פשוט נכון? ככל שההתראות לסכנת חיים שם בנחלים הולכת וגדלה - כך יורד האסימון שזה הולך להיות מעל לכל דמיון ואתו הולך וגובר להט היציאה לדרך.

אבל החיים שלכם קודמים לכל. תמיד.

ואני מחנך פה ושם ולכן שומע את ההתארגנויות שהולכות וצוברות תאוצה משעות הבוקר כך שמאוד יכול להיות שבשעות האחרונות כבר התארגנתם עם חברים על רכב דרומה, סביר מאוד להניח שאתם מתכננים אפילו לישון בשטח, אצל קרובי משפחה בסביבה ובאופן כללי תעשו כל מה שצריך כדי לצוד איזה שטפון טוב אחרי קיץ ארוך וחם.

אבל דווקא בגלל שהחיים שלכם מעל הכל אני מבקש ממכם לבטל, לחזל"ש, לשוב הביתה אל הזום והמטלות הרגילות.

מה זה מבקש? מתחנן!

כן, אני יודע שהשגרה האחרונה לא הכי מרגשת והלמידה מרחוק עם ההורים והאחים בבית זה כבר מזמן לא החופש הגדול אבל אנא ממכם- אנחנו רוצים אתכם חיים.

כן. כמה קל לאבד שם את החיים. זה קורה מהר, לא צפוי ובמהירות שקשה לצפות אותה. איך אני יודע את כל זה? ובכן, תגלית מרעישה: גם אני הלכתי לחפש שיטפונות עם חברים, גם אנחנו סיכנו בכל פעם את חיינו ללא טיפת אחריות וכמעט ולא שבנו לבית, לחברים ולמשפחה. כמה חבל שאף אחד אז לא שם מולנו תמרור אזהרה ענק.

ימי הקורונה יחלפו בסוף, תהיו בטוחים, אבל חלילה לכם למצוא תחליף שיסכן את חייכם, את כל החלומות שמחכים לכם, את המשפחה שכל כך אוהבת ודואגת לכם.

תעשו לנו ולכם טובה - בבקשה תבטלו הכל, ויפה שעה אחת קודם.

ונשמרתם לנפשותיכם מאוד מאוד.