הר הביטוח: למה אתם חייבים להכיר?

רשות שוק ההון השיקה אתר חדש בשם "הר הביטוח", אשר נועד להנגיש לאזרחים את האפשרות של בדיקת כלל הביטוחים הקיימים על שמם.

תוכן שיווקי , י"ד בחשון תשפ"א

הר הביטוח: למה אתם חייבים להכיר?-ערוץ 7
הר הביטוח
צילום: istock

וזאת על מנת למנוע כפל ביטוחים ותשלומים מיותרים המסתכמים באלפי שקלים בשנה לאדם. ובכל זאת, מעבר לעובדה שלא כולם מכירים את השירות וגם אלו שכן - יש כמה דברים חשובים שעליכם לדעת בטרם הבדיקה.

מה זה כפל ביטוחים ולמה זה קורה?

כפל ביטוחים הוא מצב בו אתם משלמים פעמיים או יותר על אותם הביטוחים, כאשר ברוב המקרים תקבלו תמורה זהה בגין מימוש אותו הביטוח בעת הצורך.

כדי למצוא כפל בביטוחים שלכם, עליכם להיכנס לאתר "הר הביטוח" והנה, תקבלו את כלל הביטוחים הקיימים על שמכם ( הקאצ' - לא בהכרח את כולם, הסבר מורחב על כך תוכלו לקרוא בכתבה שפורסמה באתר ישראל היום).

לרובנו ישנם מספר סוגי ביטוחים, הנפוצים שבהם הם ביטוח משכנתא, ביטוח חיים, ביטוח בריאות של קופת חולים וביטוח בריאות פרטי, ביטוחים שנעשו מטעם העבודה, ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי וביטוח אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה ועוד.

כפילות מיותרת בביטוחים נובעת משתי סיבות עיקריות:

  • אנחנו פשוט לא יודעים או לא זוכרים אילו ביטוחים קיימים על שמנו ובטח שלא מודעים לכל הכיסויים המפורטים של כל ביטוח ופשוט קונים ביטוח נוסף והכרחי, מבלי לבדוק קודם את הביטוחים הקיימים.
  • ביטוחים אשר נעשים באופן פרטי, ביטוחי קופות חולים וביטוחים הנעשים מטעם העבודה עלולים להכיל את אותם הסעיפים. במקרים רבים קיימת חפיפה בין הסעיפים השונים, עליה אתם משלמים מכיסכם ללא הצדקה.

איך עושים בדיקה באתר "הר הביטוח"?

בכניסתכם לאתר, עליכם להיכנס לאזור "בדיקת ביטוחים על שמי" ולאחר מכן תצטרכו למלא את מספר תעודת זהות שלכם ותאריך ההנפקה ולענות על שתי שאלות אישיות ( האם הונפק לכם דרכון ב-3 שנים האחרונות והאם יצאתם מהארץ ב-3 שנים האחרונות).

לאחר מילוי הפרטים המזהים, תוכלו לבחור האם תרצו לבחון את הביטוחים הכלליים ( דירה, רכב וכו), ביטוח חיים או ביטוח בריאות.

כאשר תלחצו על כל אחת מהאופציות ( במידה וקיים ביטוח על שמכם), תוכלו לדעת איזה סוג ביטוח זה, עד מתי הוא תקף, מה גובה התשלום החודשי, מספר הפוליסה ושם החברה המבטחת.

גיליתי כפל ביטוחים באתר "הר הביטוח", האם עליי לבטל אחד מהביטוחים וכיצד להחליט איזה מהם לבטל?

ובכן, לא בהכרח לבטל וגם אם כן - חשוב להיזהר מאוד ולא לבטל בטרם בחינה מקיפה של כל אחד מהם.

לדוגמא, כאשר יש כפל ביטוחים בין ביטוח בריאות מטעם העבודה לבין ביטוח בריאות פרטי - יש לבדוק אילו סעיפים חופפים ולבחון איזה ביטוח עליכם לקחת על מנת להשלים את החוסרים מהביטוח שביטלתם.

דוגמא נוספת, כאשר יש חפיפה בביטוח אובדן כושר עבודה של קרן הפנסיה וביטוח אובדן כושר עבודה פרטי, צריך לקחת בחשבון שבמידה ואתם מבטלים את הביטוח הפרטי, יש לשקול אפשרות רכישת ביטוח אובדן כושר עבודה המשלים, אשר מציע מספר כיסויים הכרחיים שלא מופיעים בביטוח אובדן כושר עבודה של קרן הפנסיה.

אם כך, הפתרון אשר מציע אתר "הר הביטוח" הוא מבורך, אך הוא בלבד לא יעזור לכם לחסוך כסף וגם להבטיח שאתם מכוסים בכל הסעיפים החשובים עבורכם. אם כי, בזכות הפרויקט החשוב הזה, המומחים, היועצים הפנסיונים וסוכני הביטוח צריכים לתת לכם ערך מוסף לעבודה שאתם יכולים לעשות בעצמכם וללא עלות ולכן רבים מהם מציעים בדיקה מקיפה של כלל הביטוחים שלכם בחינם וללא התחייבות - פלוס הסבר מפורט אודות כלל הכיסויים של כל אחד מכלל הביטוחים והצעות לביטוחים משלימים שעליכם לקחת ברגע שאתם מבטלים את הביטוחים הכפולים.

באתר של מקצועני הר הביטוח, תוכלו להשלים שאלון אינטואיטיבי במספר לחיצות כפתור, לאחר השלמתו המידע שלכם יעבור למומחים שיבדקו את זכאותכם להוזלה משמעותית של התיק הביטוחי ואם תמצאו זכאים, יצרו אתכם קשר בהקדם לקבלת דוח מפורט וברור, אותו תוכלו לקחת לכל סוכן ביטוח, לבצע על בסיסו טיפול בעצמכם או להיעזר בשירות המומחים מטעם האתר בשביל להשלים את הטיפול ותהליך ההוזלה וסידור התיק.

לבדיקת זכאות לחץ כאן