המנהל האזרחי השיק את אתר התעסוקה החדש להתיישבות ביהודה ושומרון

המעסיקים יוכלו להגיש בקשה מקוונת לרישיון תעסוקה בהתיישבות עבור הפועל הפלסטיני, במספר שלבים פשוטים, ידידותיים ונוחים למשתמש.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ד בחשון תשפ"א

המנהל האזרחי מודיע היום (ראשון) על השקת אתר התעסוקה החדש להתיישבות עבור המעסיקים הישראלים ביהודה ושומרון.

מדובר בפלטפורמה דיגיטלית, אינטראקטיבית וקלה לשימוש, שנועדה להקל על המעסיק בתהליך הגשת הבקשות לרישיונות תעסוקה עבור פועלים פלסטינים, ובכך לקצר משמעותית את זמן ההמתנה לאישור הרישיונות.

האתר הושק לנוחות המעסיקים אשר מבקשים להעסיק פועלים פלסטינים במגוון סקטורים ביהודה ושומרון. הודות לאתר, המעסיקים יוכלו להגיש בקשה מקוונת לרישיון תעסוקה בהתיישבות עבור הפועל הפלסטיני, במספר שלבים פשוטים, ידידותיים ונוחים למשתמש, וכן להיות מעודכנים בזמן אמת בסטאטוס הטיפול בבקשתם.

ראש ענף תיאום אזרחי במנהל האזרחי, סא"ל עידית זרגריאן: "כל שעל המעסיק לעשות על מנת להגיש בקשה לרישיון תעסוקה בהתיישבות עבור הפועל הפלסטיני, הוא לבחור את אזור התעסוקה וענף ההעסקה הרצוי, וכן להזין את משך ההעסקה ומקום העבודה. לאחר מכן על המעסיק לרשום את מספרי תעודות הזהות של הפועלים הפלסטינים אותם ירצה להעסיק, ותוך 7 ימי עבודה המעסיק יקבל תשובה לבקשתו".

עוד הוסיפה זרגריאן, כי לאחר קבלת תשובה חיובית עבור הבקשה באתר, המעסיק יוכל לצפות ברישיונות התעסוקה הפעילים של פועליו, ואף להגיש בקשה לבטלם במידת הצורך. כמו כן, הפועל הפלסטיני יוכל לצפות ברישיון התעסוקה שלו באופן דיגיטלי באפליקציית "אלמונסק" הזמינה להורדה לרווחת התושבים הפלסטינים.

זרגריאן מדגישה כי הכניסה לאתר מתאפשרת למעסיקים רשומים במנהל האזרחי, וכי מעסיקים חדשים בהתיישבות מוזמנים לשלוח מייל בקשה או להגיע לאחד ממשרדי התעסוקה של המנהל האזרחי, על מנת לפתוח תיק מעסיק עם המסמכים הנדרשים.

ראש המנהל האזרחי, תת אלוף רסאן עליאן, מסר: "אני מברך על השקת אתר התעסוקה החדש להתיישבות שמהווה צעד משמעותי נוסף הן במאמץ המנהל האזרחי לשיפור השירות הניתן לתושבים, והן לתהליכי העסקת הפועלים הפלסטינים – והמלאכה עוד מרובה. אנשי המנהל האזרחי יעשו ככל שביכולתם על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר, בזמן הקצר ביותר, לרווחת המעסיקים בהתיישבות. כולי תקווה שהאתר לתעסוקה יספק מענה מהיר ויעיל עבור המעסיקים, ושבקרוב נזכה לראות שינויים נוספים גם בהליכי העסקת הפועלים בישראל".