לומדים את "הסוגיה היומית"
לומדים את "הסוגיה היומית"צילום: יוני קמפינסקי

בימים אלה עולה לאוויר אתר חדש של פרוייקט "הסוגיה היומית", דרכו יכולים התלמידים שנשארים בימים אלו בבית להמשיך את לימוד הגמרא באופן עצמאי תוך התקדמות בחומר וצבירת נקודות.

"הסוגיה היומית" היא פרוייקט אותו יזמו הרב חיים שחר מהישיבה באיתמר בשיתוף פעולה עם ראש החמ"ד- שוש נגר, אתי אורלב סגנית מנהל החמ"ד, בועז קולומבוס מפקח על יסודי והרב יהודה זולדן – מפמ"ר תושב"ע במשרד החינוך.

מטרת המיזם היא לימוד גמרא לעומק בקרב חתך רחב מאוד של תלמידים בכל רחבי הארץ, תוך הגשת החומר באופן מקורי ומעניין ועידוד ההתקדמות בלימוד בדרכים יצירתיות.

בין הרבנים הרבים שהביעו תמיכתם במיזם גם הרב חיים דרוקמן, שאמר כי קיים ערך רב במיזם הסוגיה היומית וכי "זה מאפשר לתלמידים ללמוד את הסוגיה ולהבין אותה וע"י כך להתקדם בלימוד התורה. על כן מן הראוי להרחיב את המפעל הזה עד כמה שרק ניתן".

בשנה זו החלו בלימוד הסוגיה היומית כ- 2000 תלמידים מכל רחבי הארץ, אך משבר הקורונה עיכב את המשך הלימוד ויוזמי הפרוייקט נדרשו לפתרון יצירתי על מנת לאפשר לתלמידים הרבים להמשיך את ההתקדמות בחומר.

במסגרת האתר החדש, יכולים התלמידים להמשיך בלימוד, לגלות תכנים חדשים בסוגיה וכן ליהנות מחידון אינטראקטיבי על הלימוד. המסכת הנלמדת בשנה זו מסכת ביצה, ובאתר ניתן להשתתף בחידון ולצבור נקודות לקבלת פרסים. גם תלמידים שטרם החלו את הלימוד יכולים להתחיל ולקחת חלק בלימוד המקוון וכן תלמידים שלומדים ללא קבוצה מסודרת מטעם המוסד שבו הם לומדים.

הרב חיים שחר, יוזם פרוייקט הסוגיה היומית מסר: "ברוך השם, למרות חוסר הוודאות ויחד עם שותפים רבים, המשכנו את הסוגיה היומית בעוצמות עם קרוב ל- 80 מוסדות! אנו קוראים לכל המורים ולכל התלמידים להמשיך את הלימוד, להתחבר, לענות על השאלונים, הקורונה היא הזדמנות של כל תלמיד בביתו ללמוד לבד ולהצליח להתגדל גם בלי האווירה שיש מסביב. בואו וננצל את ההזדמנות הזו".