ראש מועצת שומרון והמחבל לשעבר - למען טראמפ

ראש מועצת שומרון יוסי דגן ומוחמד מאסד - מחבל לשעבר, קוראים להצביע לטראמפ: "בתקופת אובמה היו פי 3 יותר הרוגים ישראלים ופלסטינים"

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ד בחשון תשפ"א | עודכן: 21:45

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הצטלם לסרטון תמיכה בנשיא ארה"ב דונלד טראמפ יחד עם מוחמד מסאד - פלסטיני, מחבל לשעבר שהיום פועל בדרכי שלום.

השניים קוראים יחד לבחור בטראמפ לקדנציה נוספת ואומרים: "טראמפ טוב גם ליהודים וגם לערבים" .

בסרטון שצולם למרגלות מערת המכפלה, הם מציגים את נתוני האו"ם שלפיהם בתקופת כהונתו של ברק אובמה, שנקט במדיניות שלדבריהם עודדה את הטרור, נהרגו 204 ישראלים בפעולות טרור לעומת 37 ישראלים בזמן כהונתו של טראמפ. 4127 פלסטינים נהרגו בעימותים מול ישראלים בתקופת כהונתו של אובמה לעומת 531 פלסטינים בתקופת כהונתו של טראמפ.

בממוצע היו 531 הרוגים פלסטינים בשנה בתקופת כהונתו של אובמה לעומת 132 הרוגים פלסטינים בשנה בממוצע בתקופת כהונתו של טראמפ, ו-25 הרוגים ישראלים בממוצע בשנה בתקופת כהונתו של אובמה לעומת 9 הרוגים בשנה בממוצע בתקופת כהונתו של טראמפ.

הסרטון צולם כאמור במערת המכפלה במטרה לקרוץ ל'בייס' של טראמפ, הקהל השמרני-אוונגליסטי-רפובליקני. השניים מצביעים על כך שהמדיניות בה נקט אובמה חיזקה את הכוחות האיסלאמיסטים והתוצאה הייתה ריבוי אירועי טרור שהביאו בעקבותיהן תגובות תקיפות של ישראל.

לעומת זאת, המדיניות של טראמפ והסכמי השלום שהביא, ''הרגיעו את השטח'' והביאו לירידה גם במספר ההרוגים משני הצדדים.

"אני פונה אל הלב שלכם. למען העתיד שלנו, למען החיים שלנו, הצביעו טראמפ", אמר דגן, "נשיא ארה''ב כבר הוכיח פעם אחר פעם כי הוא ידיד אמיתי של ישראל אולם לא רק זאת, הנתונים מראים גם כי המדיניות שלו מביאה אחרי הרבה מאוד שנים גם ליציבות במזרח התיכון. אני מניח שאת הבוחר האמריקאי מעניינים עוד כמה דברים חוץ מהמצב במזרח התיכון אבל מי שהאיזור הזה חשוב לו, אם מדובר ביהודי ארה''ב, באזרחי ארה''ב בישראל או בנוצרים אוהבי ישראל, חשוב שהם יכירו גם את הנתון הזה כשהם יוצאים לבחור ויכירו את התמיכה שלנו בדונלד טראמפ".

מוחמד מסאד סיפר: "צילמנו את הסרטון כחלק מתמיכתנו בטראמפ, אנחנו עושים את כל המאמצים כדי שטראמפ ינצח בבחירות הקרובות ויישאר נשיא ארה''ב, אנחנו גם מתקשרים לכל אזרחי ארה''ב בפלסטין ומנסים לשכנע אותם להצביע לטראמפ.

"טראמפ טוב לעם הפלסטיני, טוב לביטחון ולשלום האמיתי, מכיוון שהוא לא תומך במושחתים של הרשות הפלסטינית ולא תומך בטרוריסטים כמו האחרים בארה''ב. בזמנו ירדה כמות הפיגועים כמעט לאפס, ירדה כמות הנהרגים מהעם הפלסטיני במאות אחוזים. אנחנו תומכים בטראמפ כדי שיהיה שלום אמיתי וביטחון לשני העמים", הסביר המחבל לשעבר.

מארק צל, יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל: "דונלד טראמפ הביא עידן חדש למזרח התיכון לטובת כל תושבי המזרח התיכון לא משנה אם הוא יהודי או ערבי או פלסטיני. "זה מה שקורה וזו התקווה ל-4 שנים הקרובות, זו הסיבה שאנחנו צריכים לבחור בדונלד טראמפ ומייק פנס לעוד קדנציה מכיוון שאם הם לא ייבחרו אני אני לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות באיזור שלנו".

בשבוע שעבר התקיים בשומרון מפגן תמיכה בנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, יחד עם יו"ר המפלגה הרפובליקנית בישראל מארק צל ויו"ר המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

הכנס בשומרון התקיים על פי הנחיות הבריאות בתקופת הקורונה, ונועד להעביר מסר לציבור האוונגליסטי בארצות הברית שנושא עיניים לחבלי הארץ התנ"כיים באזור יהודה ושומרון.