מאבק אגרסיבי על שטחי ארץ ישראל
מאבק אגרסיבי על שטחי ארץ ישראל צילום: פורום ציון וירושלים בליכוד

חבר הכנסת גדעון סער מהליכוד ביקר היום (ראשון) ביישובים עמיחי ושילה בבנימין.

סער צפה מקרוב במאמצי הרשות הפלסטינית להשתלט על השטחים הפתוחים המצויים בסמיכות להתיישבות הישראלית.

ח"כ סער אמר לתושבים שליוו אותו: "התרגשתי מאוד בסיור היום לראות את העשייה כאן בעמיחי, גם בהתיישבות הצעירה באזור אבל בדגש על המעשה הנחשוני שאתם עשיתם פה, אחרי הרבה שנים שלא הוקמו ישובים חדשים ביהודה ושומרון. זאת הדרך שהיום ההתיישבות צריכה ללכת בה''.

לדבריו, ''יש מאבק אקטיבי מצד הרשות הפלסטינית על השטח, מאבק מאוד אגרסיבי, מגובה בכסף של האיחוד האירופי, מתוכנן, ומול זה מדינת ישראל צריכה להציב מענה והמענה הוא הרחבת ההתיישבות ומה שעשיתם פה בעמיחי צריך להיות דגם להמשך ביהודה ושומרון כולה".

צילום: פורום ציון וירושלים בליכוד

ראשי ''פורום ציון וירושלים'' בליכוד, אביחי בוארון ודורון ניר צבי, הזהירו כי "המשפטנים מאמצים את אזלת היד של הדרג הפוליטי שלא יוזם שחרור מתנאי הסכמי אוסלו. מצד אחד הפלסטינים מכריזים שהם לא מכירים בהסכמים, מצד שני המשפטנים הישראלים אומרים שישראל מחויבת לאוסלו כי הפוליטיקאים לא החליטו אחרת. בפועל הערבים משתלטים על כל גבעה רעננה ולא מעניין אותם אם מדובר בשטח C או B, וישראל מנגד לא עושה דבר".

השניים הדגישו: "כתוצאה מפעילות של עשור נוצרו יותר ויותר מובלעות ישראליות ואנחנו נרדמנו בשמירה. זה לא מקבל מענה וזה צריך להיפסק מידית. לצד הפסקת ההשתלטות הערבית יש ליזום פעילות התיישבותית על אדמות מדינה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו