תביעה: מנורת הקסמים מזויפת

רופא תמים במיוחד קנה מנורת קסמים והופתע לגלות שהג'יני בתוכה לא אמיתי.

מתנאל ראט , י"ד בחשון תשפ"א | עודכן: 21:45

תביעה: מנורת הקסמים מזויפת-ערוץ 7
הג'יני כבר בפנים?
צילום: iStock

לפעמים המציאות פשוט עולה על כל דמיון. רופא תמים במיוחד קנה מזוג סוחרים "מנורת קסמים" שיכולה להגשים משאלות במאות אלפי דולרים. לרוע המזל, המנורה התגלתה כזיוף והרופא נאלץ לרדוף אחרי הסוחרים בשביל להחזיר את כספו.

ד"ר לאאק חאן הוא רופא מסור שגר בעיר מיראט שבהודו. כחלק מעבודתו, הוא טיפל לפני כשנתיים בסאמינה, חולה שעברה ניתוח, והגיע אליה לביקורי בית בשביל לעזור לה להתאושש מהניתוח.

באחד הביקורים שלו, סאמינה הציגה לפני חאן את בעלה איסלמודין, אדם שהתיימר להיות בעל כוחות קסם רבים. איסלמודין אמר לחאן שהוא מסוגל להפוך אותו למיליארדר אם רק ירצה בכך, וכי יש לו מנורת קסמים שמסוגלת להגשים משאלות בדומה למנורה הקיימת באגדה של "אלאדין".

לאחר שחאן התלהב מהרעיון, איסלמודין הציג לפני חאן מנורת זהב עתיקה ואמר לו שכלוא בתוכה ג'יני מסתורי. לדברי חאן, איסלמודין והשותף שלו אניס הראו לו בכל פעם דמות המדברת אליו מתוך עשן שיוצא מן המנורה וטענו שמדובר בג'יני בעל כוחות. עם הזמן, חאן ביקש לקחת את הג'יני לביתו ולבקש ממנו משאלות אבל השותפים סירבו ואמרו שהוא עלול לפגוע בו.

רק לאחר שחאן התחנן לפני הסוחרים, הם הסכימו למכור לו את מנורת הקסמים תמורת 93,000 דולר, אך אמרו לו שבינתיים הוא לא יוכל לקחת את המנורה אליו הביתה. בהתחלה, חאן היה בטוח שבעזרת הג'יני הוא יוכל להתעשר ולהפסיק לעבוד לשארית חייו, אבל בכל פעם שהוא ביקש מהשותפים לקחת את המנורה לביתו, איסלמודין קבע שעדיין לא הגיע הזמן שהוא ייקח אותו ושאולי זה יתאפשר בפעם הבאה.

אחרי תקופה בה חאן לא קיבל את המנורה, הוא הבחין לפתע כי הדמות המדברת אליו מן המנורה היא בעצם איסלמודין שרק השתמש בעשן ותחפושת בשביל להסוות את עצמו. לדברי חאן, ההצגה של שני הסוחרים הייתה משכנעת למדי והצליחה לשכנע אפילו אדם כמוהו שלמד רפואה בלונדון. לאחר שגילה את התרמית, חאן התלונן למשטרה על איסלמודין ואניס והם נלקחו לחקירה. המשטרה הביאה לחאן את המנורה שקנה, אבל לרוע המזל הוא לא הצליח להוציא מתוכה אף ג'יני או משאלה.

הסיפור ההזוי התפרסם במהירות ברשתות החברתיות, כאשר רוב הגולשים לא הבינו איך חאן נפל למלכודת הפשוטה הזו. חלק מהגולשים אף ציינו שחאן היה צריך לחשוד בזוג סוחרים שמבקשים ממנו כסף בעוד הם טוענים שיש להם ג'יני שיכול להפוך אותו לעשיר עד סוף ימיו.

אז מסתבר שלמרות הכל, לא כל כך קל להפוך למיליונר. בפעם הבאה, ייתכן וכדאי לפקפק קצת יותר בהצעות מפתות להתעשרות מהירה וקלה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!