סגן השר פרוש בבית אל

סגן שר החינוך מאיר פרוש (יהדות התורה) הגיע היום (ראשון) לסיור ביישוב בית אל ולמפגש עם תושבי שכונת 'משכנות בית אל' שהלינו בפניו על בעיות חשמל חמורות.

בפגישה שנערכה בשכונה השתתף ראש המועצה המקומית, שי אלון, חברי מועצה וכמה עשרות תושבים. השכונה מאוכלסת מאז שנת 2008 וכיום מתגוררים בה כ-70 משפחות, ומכיוון שהשכונה עדיין לא קיבלה תב"ע חברת החשמל מסרבת לחברה לקו חשמל ובמקום זאת מקבלת השכונה חשמל בדרכים עקיפות.

לדברי התושבים בעקבות החיבור העקיף מתח החשמל לשכונה אינו מספיק ונגרמות הפסקות חשמל רבות בעיקר בימי שישי ובימי חורף והדבר מונע ממשפחות לחמם את בתיהן כראוי.

מאיר פרוש בבית אל
מאיר פרוש בבית אל רפאל לוי

סגן השר פרוש התפלא לשמוע על המצוקה וסיפר כי מידי שנה מאשרת הכנסת חיבורי חשמל למקומות רבים בארץ ביניהם בפזורה הבדואית שגם היא לא עם תב"ע מאושרת.

ראש המועצה שי אלון סיפר כי כבר שנים פועלת המועצה מול גורמים רבים על מנת להסדיר את אספקת החשמל לשכונה וכי עד עתה לא נמצא המענה לפתרון הסוגייה ההומניטרית.

הרב מוטי וייסרוזן, תושב השכונה, סיפר לערוץ 7 על המצוקה: "אנחנו תושבי שכונת משכנות בית אל מזה כ-13 שנה, שכונה עם כ-70 משפחות ובלי עין הרע הרבה מאוד ילדים, לפעמים גם חולים, ויש לנו בעיות חשמל מאוד מאוד קשות בייחוד בימי שישי ובחורף ולפעמים אי אפשר לחמם את הבית. הכנות לשבת נקטעות שעה לפני שבת כי נופל החשמל אצל כולם בבת אחת.

"הדבר הזה צריך להגיע לידי פיתרון ברמה הכי פשוטה של אזרחים במדינת ישראל שמגיע להם חשמל כמו לכל אזרח בכל מקום", הוסיף וייסרוזן.