עצרת תפילה מקוונת של ועידת רבני אירופה באדיבות המצלם

אלפים מבני הקהילות היהודיות ברחבי אירופה ובישראל השתתפו אמש (ראשון) באופן מקוון בעצרת תפילה וזעקה לעצירת המגיפה ולרפואת החולים, שארגנה 'ועידת רבני אירופה'.

בעצרת השתתפו מאות רבני אירופה בראשות שני רבנים שנדבקו בקורונה והחלימו - יו"ר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' ואב בית דין לונדון הרב מנחם געללי ואב בית דן ליאון הרב יחיה טובול.

בני ישיבת 'תורת חיים' במוסקבה השתתפו גם הם באירוע המקוון עם ראש הישיבה שלהם, המנהל הרבני של הועידה הרב משה לבל. תלמידי הישיבה נמצאים ב'קפסולה' מאז חג הפורים.

העצרת נפתחה ע"י יוזם התפילה נשיא 'ועידת רבני אירופה' הרב פנחס גולדשמידט שהביא את פסוקי הנביא בתהילים ומאמרי חז"ל על חשיבות תפילת רבים: "אנו בפתח פרשת וירא בו לימדנו אבינו אברהם את חשיבות מצוות הכנסת אורחים ולדאבוננו הרב זוהי אחת המצוות שנפגעה רבות בשל המגיפה הנוראה''.

הרב גולדשמידט ביקש מהמשתתפים להתפלל לרפואתם השלמה של רבי חנוך בן בלימלא הכהן ארנטרוי אב"ד אירופה ורבי יעקב צבי בן ליבה זקס רבה של בריטניה לשעבר. את דבריו סיים נשיא הועידה כי ''עלינו לכוון בברכת אתה חונן להצלחתם של צוותי הרפואה והממשלות שיחון אותם הבורא בחכמה בינה ודעת שיקבלו את ההחלטות הנבונות ולהיות שליחים של הבורא להתמודדות עם המגיפה הנוראה בתבונה".

לאחר מכן נשא דברי התעוררות נשיא עמית ורבה של בריטניה הרב אפרים מירוויס: "הקב"ה מדמה את עם ישראל לכוכבים וכחול אשר על שפת הים. ידועים דברי הרב מאיר שפירא אודות אברהם שיוצא החוצה למרות שאין יכולת מעשית לספור את הכוכבים אלא כדי לקיים את דבר ה' ללא שאלות, וכחול שיש לו תכונה שאפשר לקבצם כגוש אחד. כך אנו מצווים לעשות את דבר ה' ללא שאלות ולהתאחד כאש אחד בלב אחד, כחול'. הרב מירוויס הביא את דברי האדמו"ר השר שלום מבעלזא שאין אומרים 'יהי רצון' לפני תפילת 'אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה'. כי בשעה שאנו רואים את כל עם ישראל כ'אחינו' זו היא שעת הרצון הגדולה ביותר".

העצרת ננעלה בדברי סגן נשיא הועידה ורבה של צרפת הרב חיים קורסייה על חשיבות תפילת הרבים והאחדות ועל מעלת המתפלל על חברו. הרב קורסייה נשא תפילה "שהקב"ה ישמור וינצור ויגן על קהילות הקודש באירופה בכלל ובצרפת במיוחד הנתונים באחרונה בפחד מול גל טרור".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו